Tak Iga Świątek spędza czas po Wimbledonie. "Niesamowita noc"

Iga Świątek po porażce z Alize Cornet w trzeciej rundzie tegorocznego Wimbledonu skorzystała z możliwości i pojawiła się na BST Hyde Park Festival w Londynie. Pochwaliła się przy tym zdjęciem z koncertu Adele, na którym miała przyjemność być.

Każda przerwa od gry w przypadku najlepszych tenisistów świata jest idealnym momentem na odcięcie się od sportu i poświęcenie się innym pasjom czy rozrywkom. Iga Świątek również z tego skorzystała, wykorzystując fakt wcześniejszego odpadnięcia z Wimbledonu.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Britain Wimbledon TennisPogromczyni Świątek odpadła z Wimbledonu. Wielki mecz Tomljanović

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu

Iga Świątek nie dała rady poprawić swojego wyniku z Wimbledonu sprzed roku, kiedy to dotarła do czwartej rundy. Tegoroczne zmagania zakończyła na trzeciej rundzie, co w przypadku turniejów wielkoszlemowych w 2022 roku jest jej najsłabszym wynikiem. W Australian Open dotarła do półfinału, zaś French Open w wielkim stylu wygrała.

Polka na londyńskich kortach nie miała problemów tak naprawdę tylko w meczu pierwszej rundy, pokonując 6:0, 6:3 Chorwatkę Janę Fett. Następnie po trudnym starciu wyeliminowała Holenderkę Lesley Pattinamę Kerkhove, pokonując ją 6:4, 4:6, 6:3. Zbyt mocna za to okazała się Francuzka Alize Cornet, która wygrała 6:4, 6:2 i wyrzuciła Świątek z turnieju.

Iga Świątek na koncercie Adele w Londynie

Choć przed Wimbledonem Iga Świątek miała kilka tygodni przerwy, cały obecny sezon jest dla niej jak dotąd bardzo wymagający. Nic więc dziwnego, że każdy wolniejszy czas wykorzystuje na to, aby choć trochę odpocząć od kolejnych treningów i meczów.

W ostatni piątek polska tenisistka pojawiła na koncercie Adele podczas BST Hyde Park Festival w Londynie. "Absolutnie niesamowita noc. Dziękuję za wszystkie emocje. Jedno z najlepszych wspomnień roku" - napisała Świątek we wpisie, w którym pochwaliła się również zdjęciem z koncertu.

Agnieszka Radwańska i Iga ŚwiątekRadwańska zgodziła się na mecz ze Świątek. "W co ja się wpakowałam?"

Iga Świątek wróci do gry 23 lipca. Wówczas w Krakowie zostanie rozegrany pokazowy mecz z Agnieszką Radwańską, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów na to wydarzenie zostanie przekazany dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Więcej o: