WTA stoi po stronie Rosjan. Potężne kary. Brytyjczycy oburzeni

Brytyjczycy zostali ukarani serią grzywien za niedopuszczenie Rosjan i Białorusinów do startu w brytyjskich turniejach tenisowych po inwazji Rosji na Ukrainę. Jak donosi Sportsmail, Brytyjczycy będą musieli łącznie zapłacić blisko milion funtów.

Wimbledon jako jedyny z organizatorów turniejów wielkoszlemowych podjął decyzję o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich tenisistów z gry z powodu ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę. Decyzja brytyjskich organizatorów wywołała ogromne poruszenie - władze ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów do rankingów za wyniki osiągane przez zawodników podczas tegorocznego turnieju.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Jak się okazuje, to nie koniec konsekwencji dla organizatorów Wimbledonu. WTA postanowiło ukarać organizatorów turniejów w Eastbourne, Nottingham i Birmingham, czyli trzech turniejów poprzedzających Wimbledon karą grzywny, liczącą łącznie 827 tys. funtów. I choć przedstawiciele zarówno All England Club, jak i Lawn Tennis Association, zapowiadają odwołanie od tej decyzji, to grzywnę będą musieli zapłacić.

WTA ukarało grzywną Brytyjczyków. Blisko milion funtów kary

Jak donosi Sportsmail, WTA zgodzi się na przyjęcie apelacji pod warunkiem, że Brytyjczycy opłacą w całości grzywnę. Zanim więc będą mogli złożyć apelację, będą musieli zapłacić pełną grzywnę, czyli 827 tys. funtów. Szanse powodzenia wydają się jednak minimalne - w zarządzie WTA odpowiedzialnym za apelację przewodniczącym będzie Steve Simon, który... był podjął decyzję o grzywnie.

- Od lutego zdecydowana większość międzynarodowej społeczności sportowej zjednoczyła się solidarnie, by potępić barbarzyńskie działania Putina na Ukrainie - powiedziała brytyjska sekretarz ds. kultury Nadine Dorries, cytowany przez Sportsmail. - Niestety, międzynarodowe federacje tenisowe wydają się być zdeterminowane. LTA i Wimbledon zasługują na pochwałę za to, że uczyniły Rosję międzynarodowym pariasem w sporcie i robią to, co jest słuszne w obecnych okolicznościach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.