Tak Rosjanie komentują porażkę Świątek. "Przez najbliższe trzy lata"

Iga Świątek w sobotę odpadła z wielkoszlemowego Wimbledonu. Po porażce Polki rosyjskie media zwróciły uwagę, że "to, co dzieje się w tenisie kobiecym, to do pewnego stopnia katastrofa", a Świątek "przez najbliższe trzy lata nie straci pozycji liderki rankingu".

Wspaniała seria Igi Świątek w tourze WTA już się zakończyła. Liderka rankingu wygrała 37 meczów z rzędu i nie będzie kontynuować tej passy, ponieważ przegrała 4:6, 2:6 z Francuzką Alize Cornet (37. WTA) w trzeciej rundzie Wimbledonu. - Nie wiedziałam, co dzisiaj robić. Zaczęłam grać bardziej agresywnie, czułam się bardziej komfortowo, kontrolując piłkę. Trochę się pogubiłam. Chciałam utrzymać piłkę w korcie, więc chociaż to mi się udawało - mówiła Świątek po zakończeniu spotkania.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

O polskiej tenisistce napisali także dziennikarze w Rosji. - Porażka Świątek ujawnia problem Wimbledonu. Bez Rosjan i Białorusinów w turnieju kobiet pozostało niewiele czołowych nazwisk. To fakt, że tenis damski nigdy nie słynął ze stabilności, ale znacznie trudniej o to bez wykluczonych zawodniczek z czołówki - pisze portal sport.rambler.ru.

Weronika EwaldMłoda Polka robi furorę w juniorskim Wimbledonie. Świetny debiut 16-latki

- To, co dzieje się w tenisie kobiecym, to do pewnego stopnia katastrofa. Czemu? Pojawiła się liderka Iga Świątek, która przegrywa z tenisistką, która jest już gotowa zakończyć karierę - powiedziała Anna Dmitrieva, była rosyjska tenisistka.

- Nikt nie ma stabilności. Spojrzałam na dolną drabinkę Wimbledonu i nie ma jednego nazwiska, które podniosłoby prestiż turnieju. Dlatego jest to bardzo zaskakujące. Świątek odniosła 37 zwycięstw z rzędu, była na szczycie przez kilka miesięcy. Nie da się tak długo utrzymać wysokiego poziomu. Polka przesadziła, chociaż zrobiła krótką przerwę przed Wimbledonem - dodała.

Rosyjskie media po porażce Świątek. "Katastrofa"

Z kolei portal fine-news.ru zwraca uwagę, że Polka zostanie liderką rankingu WTA przez najbliższe lata. - Polska tenisistka Iga Świątek pozostanie najlepszą tenisistką na świecie przez najbliższe trzy lata. Jej porażka na Wimbledonie w żaden sposób nie wpłynie na jej pozycję - powiedział Szamil Tarpiszczew, szef rosyjskiej federacji tenisowej.

- Nikt nie może jej zastąpić przez kolejne trzy lata. Jest najlepsza na świecie. Nie ma nawet konkurencji. Porażka jest wynikiem zmęczenia. Nie ma w tym nic złego. Trudno utrzymać formę. W porównaniu z innymi jest o trzy głowy wyższa, jej porażka nie zmieni pozycji w rankingu - podkreślił.

Świątek po odpadnięciu z WimbledonuŚwiątek opublikowała oświadczenie. "Będziecie ze mną bez "streak'ów" i rekordów"

Świątek była niepokonana przez 135 dni. W tym czasie triumfowała w sześciu kolejnych turniejach. Zwyciężała w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Sięgnęła także po drugi w karierze tytuł wielkoszlemowy w Roland Garros. Przygodę z tegorocznym Wimbledonem zakończyła na III rundzie.

Więcej o: