Iga Świątek opublikowała oświadczenie po odpadnięciu. "Będziecie ze mną bez "streak'ów" i rekordów"

Iga Świątek (1. WTA) przegrała w sobotę w III rundzie Wimbledonu z Francuzką Alize Cornet. Polka nie zagrała dobrego meczu i już od początku wyglądała słabiej od rywalki. Teraz liderka światowych list zabrała głos po porażce.

Dla Igi Świątek Wimbledon był pierwszym i jak się okazało ostatnim tegorocznym turniejem na kortach trawiastych. 21-latka z Raszyna od początku przyznawała, że nie czuje się dobrze na tego typu powierzchni. Teraz skomentowała także swoją porażkę z Alize Cornet.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Iga Świątek podsumowuje Wimbledon. "Trudny i intensywny czas"

Polka po sobotniej porażce przyznała, że ostatni czas nie był dla niej łatwy. 21-letnia liderka rankingu WTA odniosła się do swojej postawy na Wimbledonie za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Sezon na trawie się dla mnie skończył. W pewnym sensie zakończył się też najbardziej intensywny, wymagający, ekscytujący i trudny czas, chyba w całej mojej dotychczasowej karierze" - napisała Świątek.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Rafael Nadal i Lorenzo SonegoBrzydkie zachowanie Nadala. Przywołał rywala do siatki. "Liga amatorska"

Tenisistka wyraziła również nadzieję na to, że mimo porażki kibice nadal z nią są. "Mam nadzieję, że cieszyliście się tymi momentami tak, jak ja i, że będziecie ze mną także bez "streak'ów" i rekordów" - dodała. 

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Zapowiada urlop

Liderka światowego rankingu zaznaczyła, że ostatni czas sporo ją nauczył. "Ten czas bardzo dużo mnie nauczył i nie mogę doczekać się powrotu do jeszcze cięższej pracy z wieloma wnioskami, które przyniosły ostatnie tygodnie".

Stefanos Tsitsipas i Nick KyrgiosKyrgios i Tsitsipas przenieśli awanturę poza kort. "Nie wiem, kiedy niby go straszyłem"

Świątek zapowiedziała, że Wimbledon był dla niej ostatnim turniejem na trawie. Teraz Polkę czeka zasłużony urlop. "Zanim jednak powrót na kort...pora na reset i chwilę wakacji!" - podsumowała 21-latka.

Pod tweetem kibice przekazali Świątek słowa wsparcia. "Dziękujemy Iga za wszystko! To niezwykła przyjemność śledzić Twoją karierę", "Odpoczywaj, Iga! Równie intensywnie co grałaś", "Wszystko przed Tobą" - między innymi takie komentarze czytamy pod wpisem Polki. 

Więcej o: