Ostapenko wybuczana przez kibiców. Naganne zachowanie tenisistki. Jest nagranie

Nie najlepiej tegoroczny Wimbledon wspominać będzie Jelena Ostapenko. Łotyszka nie tylko przegrała w czwartej rundzie z niżej notowaną tenisistką, ale została też wybuczana przez publiczność. Wszystko przez jej naganne zachowanie.

Jelena Ostapenko sensacyjnie odpadła w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. Łotyszka, mimo że w drugim secie miała dwie piłki meczowe, przegrała ze 103. zawodniczką światowego rankingu - Tatjaną Marią - 7:5, 5:7, 5:7.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

W trakcie spotkania publiczność zdecydowania trzymała stronę niemieckiej zawodniczki. Po spotkaniu, kiedy Maria cieszyła się z sensacyjnej wygranej, Ostapenko z wielką złością przygotowywała się do zejścia z kortu. Łotyszka w końcu nie wytrzymała i cisnęła butelką w krzesło, które się przewróciło.

Zachowanie Ostapenko bardzo nie spodobało się publiczności. Schodządzą z kortu Łotyszkę pożegnało buczenie. To nie pierwszy raz, kiedy Ostapenko podpadła widowni na Wimbledonie.

Ostapenko wybuczana na Wimbledonie

Kilka lat temu zawodniczka w trakcie meczu cisnęła rakietą, która prawie uderzyła w chłopca od podawania piłek. W tegorocznym turnieju Ostapenko wystąpiła w beżowej spódniczce, co zostało odebrane jako próba złamania tradycyjnego, białego dress code'u turnieju. 

Łotyszka nie imponowała zachowaniem też w trakcie meczu z Marią. Ostapenko kilka razy z wielką złością reagowała na swoje złe zagrania, a także nerwowo zwracała się do swojego sztabu szkoleniowego.

Dla Marii awans do ćwierćfinału Wimbledonu jest największym sukcesem w karierze. We wtorek Niemka zagra o półfinał z rodaczką - Julą Niemeier - która w niedzielę pokonała Brytyjkę Heather Watson 6:2, 6:4.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.