Kiedy Iga Świątek wróci na kort? Jeden konkretny termin

Przed Igą Świątek być może jeden z najważniejszych momentów w dotychczasowej karierze. Polka przegrała na kortach Wimbledonu i zakończyła passę 37. meczów bez porażki. Jakie są dalsze plany startowe liderki rankingu. Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

Iga Świątek przegrała w sobotę z Alize Cornet w III rundzie Wimbledonu. Dla Polki oznacza to koniec sezonu na kortach trawiastych. Kiedy znów zobaczymy Polkę na kortach? 

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Kiedy Iga Świątek wraca na kort? Jeden konkrety termin

Wiele wskazuje na to, że Świątek będzie miała kilka tygodni przerwy. Lipiec to zazwyczaj okres mniej intensywnych startów dla czołowych zawodniczek. Kończy się to na początku sierpnia wraz z rozpoczęciem serii amerykańskich turniejów przygotowujących do US Open

Wimbledon porzucił wielką tradycję. Tłumy zamiast pustkiWimbledon porzucił wielką tradycję. Tłumy zamiast pustki

W lipcu zaplanowano sześć turniejów, z czego pięć na kortach ziemnych i jeden na nawierzchni twardej. Polka została zgłoszona jedynie do Poland Open w Warszawie, które rozpocznie się 25 lipca. I to tam prawdopodobnie będzie mogli ją ponownie zobaczyć na korcie. 

Pozostałe opcje to Budapeszt i Lozanna (11 lipca), Hamburg (17 lipca), Palermo (18 lipca). Odpada turniej WTA 250 w Pradze, który rozgrywany jest w tym samym terminie, co turniej w stolicy Polski. Wszystkie zawody to średnio obsadzone turnieje rangi WTA 250. 

Tatjana MariaOstapenko wyrzucona przez Niemkę. 103. rakieta świata zadziwia na Wimbledonie

Iga Świątek zagra w Warszawie. Kogo jeszcze zobaczymy na kortach Legii?

Turniej WTA 250 w Warszawie odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legii przy ulicy Myśliwieckiej. Świątek będzie jedyną zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu WTA, która wystąpi w turnieju.

Kolejną rozstawioną tenisistką będzie Julia Putincewa z Kazachstanu, która zajmuje obecnie 33. miejsce na światowych listach. Wśród rozstawionych zawodniczek podczas warszawskiego turnieju znajdą się również Shuai Zhang (41. WTA), Irina-Camelia Begu (43. WTA), Sara Sorribes Tormo (45. WTA), Nuria Parrizas Diaz (51. WTA), Caroline Garcia (55. WTA) oraz Viktorija Golubic (58. WTA). 

Więcej o: