L'Equipe pisze o Świątek. "Odarta ze stroju superwoman"

- Świątek była katastrofalna w wymianach i popełniła potworną liczbę niewymuszonych błędów. Polka sprawiała wrażenie, jakby znów była małą dziewczynką - czytamy w L'Equipe. Francuskie media oceniły Igę Świątek po porażce z Alize Cornet.

W sobotę Iga Świątek zmierzyła się z Alize Cornet w trzeciej rundzie Wimbledonu. Polka nie zaprezentowała się z najlepszej strony i przegrała to spotkanie 4:6, 2:6. Tym samym zakończyła się niesamowita seria zwycięstw z rzędu 21-latki. Tenisistka była niepokonana od 37 meczów

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Francuzi krytykują Świątek. "Została odarta ze stroju superwoman"

Po meczu dziennikarze L'Equipe byli zachwyceni zwycięstwem Alize Cornet i skrytykowali występ Świątek. "Wczoraj francuski numer jeden dał lekcję na trawie światowemu numerowi jeden. Dwa krótkie sety, siedem niewymuszonych błędów Francuzki przy 33 niezwyciężonej Polki, która została odarta ze stroju superwoman przez buntownika, opaloną, zawziętą wojowniczkę" - czytamy w gazecie. 

Natalia Czerwonka przesyła słowa wsparcia Idze ŚwiątekCzerwonka apeluje do kibiców. "Nigdy nie miałam zamiaru wrzucić tych zdjęć"

Na tym jednak słowa krytyki się nie zakończyły. "Królowa światowego tenisa była zdezorientowana na środku trawy. Tak suchej na linii końcowej, jak jej skromne inspiracje. Świątek była katastrofalna w wymianach i popełniła potworną liczbę niewymuszonych błędów. Na korcie numer jeden Wimbledonu Polka sprawiała wrażenie, jakby znów była małą dziewczynką - czytamy dalej. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W podobnym tonie wypowiedzieli się także dziennikarze Lefigaro.fr. "Świątek nie radzi sobie jeszcze idealnie na trawie, a jej niezdarność szczególnie było widać w trakcie sobotniego meczu. Zwyciężczyni Roland Garros była całkowicie nie do poznania. Brakowało jej pewności siebie, nie potrafiła także znaleźć sposobu na rywalkę" - czytamy na portalu. 

Alize Cornet po wyeliminowaniu Świątek awansowała do czwartej rundy Wimbledonu, gdzie zmierzy się z Australijką Ajlą Tomljanović. Spotkanie zaplanowane jest na poniedziałek o 14:00. 

Stefanos Tsitsipas i Nick KyrgiosKyrgios i Tsitsipas przenieśli awanturę poza kort. "Nie wiem, kiedy niby go straszyłem"

Więcej o: