Coco Gauff zalana groźbami po porażce na Wimbledonie. "Umrzyj dzi...."

Coco Gauff (12. WTA) przegrała 7:6, 2:6, 1:6 w III rundzie Wimbledonu z Amandą Anisimovą (25. WTA) i odpadła z turnieju. Po przegranym meczu musiała mierzyć się z falą przykrych komentarzy w mediach społecznościowych.

Coco Gauff w tym sezonie już raz zameldowała się w finale wielkoszlemowego turnieju. Miesiąc temu w meczu o tytuł podczas Rolanda Garrosa Amerykanka przegrała z Igą Świątek. Teraz rywalizację na kortach Wimbledonu zakończyła na III rundzie.

Coco Gauff odpada z Wimbledonu i dostaje groźby

Amerykanka po trzysetowej walce przegrała z rodaczką Amandą Anisimovą. Choć w pierwszym secie to Gauff okazała się lepsza, to dwa kolejne sety to już pełna dominacja Anisimovej. Po zakończonym meczu Coco Gauff otrzymała mnóstwo skandalicznych wiadomości od sfrustrowanych internautów.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

18-letnia tenisistka zamieściła w sieci nagranie, na którym pokazuje treści, które zalały jej skrzynkę po zakończonym meczu z Anisimovą. Gauff była obrażana między innymi na tle rasowym. Grożono jej także śmiercią. Nienawistny charakter tych treści szokuje. "Jak gó***ana jesteś, ile dostałaś, żeby to przegrać, brzydka p***o", "Umrzyj, dz***o", "Mam nadzieję, że umrzesz na raka" - to tylko niektóre słowa skierowane w kierunku 18-letniej Gauff. "Dałam z siebie wszystko" - odpowiedziała Amerykanka, nie wchodząc w polemikę z hejterami.

Dobry sezon Coco Gauff na kortach

Amerykanka ma udany sezon na kortach. 18-latka zajmuje dwunaste miejsce w rankingu WTA. Podczas Rolanda Garrosa wystąpiła w finale zarówno singlowym, jak i deblowym. Podczas meczu II rundy Wimbledonu Gauff pobiła rekord turnieju jeśli chodzi o szybkość serwisu. W piątym gemie młoda zawodniczka zaserwowała 122 mil na godzinę (196,3 km/h), co jest najlepszym wynikiem w całej historii imprezy wśród kobiet.