Absurdalny challenge Kyrgiosa. "To powinno być karane i to bardzo surowo"

- Takie sprawdzenia powinny być karane - tak skomentował Dawid Olejniczak, komentator Polsatu Sport niezrozumiały challenge Nicka Kyrgiosa w wygranym meczu z Stefanosem Tsitsipasem 6:7 (2:7), 6:4, 6:3, 7:6 (9:7).

To był czwarty set tego pojedynku przy stanie 3:3 w gemach i prowadzeniu 2:1 Australijczyka Nicka Kyrgiosa (40. ATP) w setach. Serwował Grek Stefanos Tsitsipas (5. ATP) i przegrywał 15:40. Zaserwował na zewnątrz, Kyrgios doszedł do piłki, ale trafił w nią ramą rakiety i piłka nie doleciała nawet do siatki. Grek wiedział, że zdobył punkt i od razu odwrócił się po piłki. Tymczasem Kyrgios poprosił o challenge. Chciał sprawdzić, czy serwis Greka był udany.

Kolejna kandydatka do wygrania Wimbledonu odpada. Kvitova nie dała radyKolejna kandydatka do wygrania Wimbledonu odpada. Kvitova nie dała rady

"Takie sprawdzenia powinny być karane"

- Sprawdza jeszcze Kyrgios. Takie sprawdzenia powinny być karane i to bardzo surowo - powiedział Dawid Olejniczak, komentator Polsatu Sport.

Jego słowa były jak najbardziej słuszne, bo Stefanos Tsitsipas trafił piłką ponad metr od linii serwisowej. Tenisiści z reguły proszą o challenge jak naprawdę mają wątpliwości co do oceny sędziów. Bardzo często powtórki pokazują, że brakowało centymetra lub kilku centymetrów, by piłka była dobra, lub wyszła na aut. Kyrgios z pewnością wiedział, że serwis rywala był dobry, bo trudno było tego nie zauważyć, ale i tak postanowił wziąć challenge. Zachowanie Kyrgiosa nie spodobało się również kibicom.

Kyrgios wygrał mecz 6:7 (2:7), 6:4, 6:3, 7:6 (9:7). W IV rundzie zmierzy się z Amerykaninem Brandonem Nakashimą (56. ATP).

Skandaliczne zachowanie Tsitsipasa. Kyrgios na korcie: To jest hańba. Ty naprawdę jesteś tak głupi? [WIDEO]

To nie koniec dziwnych zachowań w tym meczu. W pewnym momencie Stefanos Tsitsipas w złości wybił piłkę w stronę kibiców, ale nie został za to zdyskwalifikowany. - On uderzył piłkę w stronę kibiców, Ty naprawdę jesteś tak głupi? Jak oceniasz temat dyskwalifikacji? - pytał wściekły Kyrgios. Australijczyk regularnie dawał sędziemu do zrozumienia, że nie jest zadowolony z faktu, iż  Tsitsipas nie został zdyskwalifikowany za swoje zachowanie. Australijczyk wygrał trzeciego seta 6:3 i po nim postanowił się pokłonić, prawdopodobnie w stronę przedstawiciela federacji ATP, z którym wcześniej też wchodził w polemikę.

Iga SwiatekŚwiątek zachwyciła zachowaniem po przegranym meczu. "Wielka klasa"