Skandaliczne zachowanie Tsitsipasa. Kyrgios: To jest hańba. Ty naprawdę jesteś tak głupi? [WIDEO]

Grek Stefanos Tsitsipas rywalizuje z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem o czwartą rundę Wimbledonu. W pewnym momencie Tsitsipas w złości wybił piłkę w stronę kibiców, ale nie został za to zdyskwalifikowany. - On uderzył piłkę w stronę kibiców, Ty naprawdę jesteś tak głupi? Jak oceniasz temat dyskwalifikacji? - pytał wściekły Kyrgios.

Pojedynek Nicka Kyrgiosa (40. ATP) ze Stefanosem Tsitsipasem (5. ATP) był zapowiadany jako największy hit szóstego dnia Wimbledonu. Australijczyk do tej pory pokonał Brytyjczyka Paula Jubba (219. ATP, 3:6, 6:1, 7:5, 6:7, 7:5) oraz Serba Filipa Krajinovicia (31. ATP, 6:2, 6:3, 6:1). Grek z kolei ma na rozkładzie Szwajcara Alexandra Ritscharda (188. ATP, 7:6, 6:3, 5:7, 6:4) i Australijczyka Jordana Thompsona (76. ATP, 6:2, 6:3, 7:5).

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Skandaliczne zachowanie Stefanosa Tsitsipasa. Kyrgios jest wściekły i przywołuje Djokovicia

Nick Kyrgios walczy ze Stefanosem Tsitsipasem o awans do czwartej rundy Wimbledonu. Pod koniec drugiego seta, wygranego przez Australijczyka 6:4, doszło do skandalicznej sytuacji z udziałem Greka. Stefanos Tsitsipas był na tyle wściekły, że wybił piłkę wprost w stronę kibiców zgromadzonych na korcie. Co ciekawe, tenisista z Grecji początkowo nie otrzymał za niego żadnej kary, co wywołało wściekłość ze strony Nicka Kyrgiosa, który nie chciał kontynuować gry.

- On uderzył piłkę w trybuny, jesteś głupi? Co w takim razie kwalifikuje się pod dyskwalifikację? Kibice muszą być uderzeni i zranieni? To jest hańba. Możemy porozmawiać o Djokoviciu? On nie uderzył tak mocno i został zdyskwalifikowany. Dlaczego nie zrobicie tego samego teraz? To jest ta sama sytuacja - mówił Kyrgios, nawiązując do dyskwalifikacji dla Serba z US Open z 2020 roku. Kiedy później Tsitsipas dostał karę związaną z utratą punktu, to ruszył do sędziego z pretensjami. - My tutaj jesteśmy po to, żeby grać w tenisa - stwierdził Grek.

Zachowanie Stefanosa Tsitsipasa po tym uderzeniu pozostawiało wiele do życzenia, ponieważ później trzykrotnie trafił swojego przeciwnika. Kibice zgromadzeni na korcie numer 1 od tego momentu byli zdecydowanie po stronie Nicka Kyrgiosa i żywiołowo reagowali na każdy zdobyty przez niego punkt. Zwycięzca meczu Kyrgios - Tsitsipas zagra z Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

Wymowna reakcja Nicka Kyrgiosa po trzecim secie

Nick Kyrgios regularnie dawał sędziemu do zrozumienia, że nie jest zadowolony z faktu, iż Stefanos Tsitsipas nie został zdyskwalifikowany za swoje zachowanie. Australijczyk wygrał trzeciego seta 6:3 i po nim postanowił się pokłonić, prawdopodobnie w stronę przedstawiciela federacji ATP, z którym wcześniej też wchodził w polemikę.

Więcej o: