Ależ pech Łukasza Kubota w Wimbledonie. "Bardzo chciałam z tobą zagrać"

Łukasz Kubot nie zagra w mikście na Wimbledonie. Polak miał wystąpić w parze z Martą Kostiuk, ale Ukrainka wycofała się z zawodów. Powodem jest kontuzja kostki.

Niedawno media obiegła opowieść Marty Kostiuk o tym, jak szukała partnera do gry w mikście na Wimbledonie. 20-letnia Ukrainka w końcu postanowiła zamieścić informację w mediach społecznościowych. Nie wiadomo, czy w ten sposób o poszukiwaniach prowadzonych przez Kostiuk dowiedział się Łukasz Kubot, ale historia potoczyła się tak, że to on miał zagrać w parze z tenisistką.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Odpadł z Wimbledonu, ale zapisał się w historii. Isner z rekordem wszech czasówOdpadł z Wimbledonu, ale zapisał się w historii. Isner z rekordem wszech czasów

- Trenowałam w poniedziałek, a Łukasz był na korcie obok. Prawdopodobnie słyszał, jak podpytywałam wcześniej zawodników o tego miksta. Nie wiem do końca, czy tak było, ale tak czy inaczej, to stale zerkał na mnie. Wyglądało na to, że chce o coś spytać, ale nie wiedziałam, czego chciał. Następnego dnia ktoś powiedział mi, że prosił on o mój numer telefonu, bo chce zagrać razem. Pomyślałam, że to świetny pomysł, bo korzysta z "zamrożonego rankingu" i ma dobrą pozycję, więc z pewnością się dostaniemy do turnieju. Stwierdziłam "Dlaczego nie?". Tak doszło do naszej współpracy – relacjonuje 20-letnia tenisistka.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Dodaje przy tym, że dodatkową zaletą jest fakt, iż dwukrotnie od niej starszy Kubot jest Polakiem. - To świetne połączenie. Tak, chodzi o obecną sytuację – potwierdza.

Magdalena Fręch podczas meczu deblowegoPółtorej godziny u lekarza, debel i siłownia. Tak Fręch szykuje się do meczu z Halep

Kostiuk wycofała się z Wimbledonu. Kubot nie zagra w mikście

Ale jak się okazało, Polakowi i Ukraince niedane było zagrać razem na londyńskim turnieju. Para musiała wycofać się z rywalizacji. Rywalami jej i Kubota w pierwszej rundzie Wimbledonu mieli być Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Niemiec Kevin Krawietz. Spotkanie miało odbyć się w sobotę, ale do niego nie dojdzie. Kostjuk wycofała się z powodu kontuzji. Na swoim Instagramie poinformowała, że doznała urazu kostki podczas spotkania deblowego, w którym razem z Terezą Martincovą przegrały z parą Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos. "Łukasz, bardzo chciałam z tobą zagrać. Dam z siebie wszystko, aby wrócić zdrowa i silniejsza" – napisała Ukrainka.

Tym samym w turnieju par mieszanych nie ma już żadnych reprezentantów Polski. W piątek na korcie numer 1 rywalizowała Alicja Rosolska i Michael Venus, ale para przegrała z Venus Williams i Jamie’em Murrayem.

Ash BartyBarty wraca do sportu na międzynarodowym poziomie. Kij zamiast rakiety

Więcej o: