Wielki powrót Polaków w Wimbledonie. Przegrywali już 0:2 i wygrali

Polski duet: Kamil Majchrzak/Jan Zieliński przegrywali już 0:2 w setach w 1/32 finału Wimbledonu, ale mimo to wygrali 3:2 z parą: Laslo Djere/Dusan Lajović 5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4.

Pojedynek ten rozpoczął się w czwartek, ale został przerwany z powodu deszczu. Mecz został wznowiony w piątek przy stanie 7:5, 2:0 dla serbskiej pary Laslo Djere/Dusan Lajović. Rywalek Polaków dotychczas grali ze sobą tylko dwa razy i oba spotkania przegrali. Natomiast Kamil Majchrzak z Janem Zielińskim ostatni raz wystąpili wspólnie w lipcu 2020 roku.

Maria Sakkari odpada z WimbledonuSensacja w Wimbledonie. Tenisistka spoza pierwszej setki rankingu WTA ograła Sakkari

Od 0:2 do 3:2!

Po wznowieniu gry Serbowie wygrali też drugiego seta 7:5 i byli w bardzo dobrej sytuacji. W trzeciej partii Majchrzak/Zieliński odrodzili się i zaczęli grać lepiej. W ósmym gemie przełamali rywali i prowadzili 5:3. Chwilę później jednak rywale odrobili straty i doprowadzili do remisu 5:5. W dwunastym gemie Polacy wykorzystali trzecią piłkę setową.

Świetnie też rozpoczęli czwartą partię, bo prowadzili w niej 3:0. Jedno przełamanie wystarczyło, by doprowadzić do decydującego seta. W nim Polacy rozpoczęli od dwóch przełamań z rzędu i prowadzenia 3:0. W czwartym gemie rywale odrobili część strat, ale nie potrafili doprowadzić do super tie-breaka. Pojedynek trwał trzy godziny, 36 minut.

Majchrzak/Zieliński mieli mniej winnerów (13-20) i niewymuszonych błędów (10-14). Obie pary wygrały zgodnie po 70 proc. punktów po pierwszym podaniu. Polacy mieli za to lepszą skuteczność wygranych punktów po drugim serwisie (55-44 proc.).

Majchrzak/Zieliński w 1/16 finału zmierzą się z amerykańską parą: Jack Sock/Denis Kudla.

Iga ŚwiątekŚwiątek zagra w sobotę mecz nr 2 na korcie nr 1

W piątek w deblu zagra też drugi polski duet: Łukasz Kubot/Szymon Walków. Zmierzy się z rozstawioną z "8" parą: Ivan Dodig/Austin Krajicek (Chorwacja, USA).