Sensacja w Wimbledonie. Tenisistka spoza pierwszej setki pokonała nr 5 rankingu WTA

Zła passa Marii Sakkari (5. WTA) wciąż trwa. Greczynka odpadła już w trzeciej rundzie Wimbledonu, przegrywając 3:6, 5:7 z Niemką Tatianą Maria (103. WTA). To kolejna sensacja podczas turnieju wielkoszlemowego na kortach trawiastych w Londynie, ale także dobra informacja dla Igi Świątek.

Maria Sakkari (5. WTA) do tej pory nie miała większych problemów w tegorocznej edycji Wimbledonu. Zawodniczka z Grecji najpierw pokonała 6:1, 6:4 Australijkę Zoe Hives (571. WTA), a potem wyeliminowała Bułgarkę Wiktorię Tomową (112. WTA), wygrywając 6:4, 6:3. Jej kolejną przeciwniczką była Niemka Tatiana Maria (103. WTA), która w tym roku wygrała turniej WTA 250 w Bogocie.

Maria Sakkari żegna się z Wimbledonem. A była tak blisko doprowadzenia do trzeciego seta

Od samego początku spotkanie trzeciej rundy Wimbledonu nie układało się najlepiej dla Marii Sakkari. Grecka tenisistka miała trzy okazję na przełamanie rywalki w trzecim gemie, ale żadnej z nich finalnie nie wykorzystała. Zawodniczki niemal do samego końca pierwszego seta utrzymywały własny serwis, ale Sakkari została przełamana w ósmym gemie za pierwszym razem. Ostatecznie Tatiana Maria wygrała pierwszego seta 6:3.

Maria Sakkari starała się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania w całym meczu i prowadziła 3:0, przełamując Niemkę w pierwszej próbie. Piąta rakieta rankingu WTA nie wykorzystała możliwości na przełamanie w szóstym gemie, ale w pewnym momencie prowadziła 5:2 i była o krok od wygrania seta. Wtedy jej gra zdecydowanie się pogorszyła, a Tatiana Maria od razu zamierzała skorzystać z tej szansy. Sakkari dwukrotnie została przełamana i nie wykorzystała dwóch piłek setowych, ostatecznie przegrywając cały mecz 3:6, 5:7.

Ostatnia seria Sakkari w tourze WTA może pozostawać wiele do życzenia. Zawodniczka z Grecji kończyła rywalizację w turnieju w Rzymie na ćwierćfinale, w pierwszej rundzie zawodów w Eastbourne, w ćwierćfinale turnieju w Nottingham oraz w drugiej rundzie Rolanda Garrosa.

Wyeliminowanie Marii Sakkari to też dobra informacja dla Igi Świątek, bo ubywa jej jedna z mocniejszych rywalek do wygrania tegorocznego Wimbledonu. Greczynka to jedna z nielicznych zawodniczek, która ma pozytywny bilans meczów ze Świątek. Sakkari wygrała trzy z pięciu meczów przeciwko Polce. Wyeliminowała ją w ubiegłym roku z wielkoszlemowego Roland Garros. W 2022 roku to jednak Świątek dwukrotnie wygrywała z rywalką - w półfinale turnieju w Dausze oraz finale Indian Wells.

Tatjana Maria zagra w 1/8 finału Wimbledonu z Jeleną Ostapenko.