Chłopiec zadał pyszne pytanie Świątek i zrobił furorę. Iga reaguje: O mój Boże, tak

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu po trudnym meczu. W jego trakcie mogła liczyć na wsparcie kibiców. A hiszpańscy dziennikarze pytają: "Czy Iga ma najlepszych fanów w historii?".

To na pewno nie był najłatwiejszy mecz dla Igi Świątek, ale ostatecznie pierwsza rakieta świata odparła napór Lesley Pattinamy Kherkove i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

"Iga, chcesz pizzę?"

- Moja rywalka korzystała ze swoich atutów najlepiej, jak tylko mogła. Na pewno lepiej wykorzystywała wiatr ode mnie na korcie. Zagrała naprawdę dobry mecz i to pokazuje, jaką jest zawodniczką, ale cieszę się, że dobrze reagowałam na wydarzenia na korcie - powiedziała polska tenisistka.

W trakcie jej meczu, w dobrych i słabszych momentach, Świątek mogła liczyć na wsparcie polskich kibiców, którzy licznie pojawiają się na kortach Wimbledonu. Uwagę wszystkich przykuł chłopiec, który stał na trybunie z kartonem, na którym napisał: "Iga, chcesz pizzę?".

Jak się okazuje, to był świetny pomysł na wzbudzenie zainteresowania. W stronę młodego kibica podbiegli fotoreporterzy, a na profilu społecznościowym turnieju pojawiło się krótkie ujęcie z chłopcem w roli głównej. Kilka godzin po meczu na Twitterze odpowiedziała na propozycję sama Świątek. "O mój Boże, tak!" - napisała najlepsza zawodniczka na świecie.

Podczas spotkania było też słychać wiele okrzyków, które miały wspierać Igę Świątek. Były jednak też takie, które mogły ją mocno zaskoczyć. Podczas jednego z gemów można było usłyszeć, jak mężczyzna krzyczy: "Kocham cię, Iga", a kiedy Polce szło nieco gorzej, to przez moment nucono jej znaną raczej z piłkarskich boisk przyśpiewkę: "Nic się nie stało". - Można się poczuć jak w domu - napisała na Twitterze Agnieszka Niedziałek, dziennikarka Sport.pl, która śledzi Wimbledon w Londynie.

Polscy kibice dali się zauważyć także zagranicznym mediom. Hiszpańska stacja ESPN wrzuciła do sieci zdjęcia obrazujące fanów Świątek z różnymi kolorowymi elementami. Możemy zauważyć na przykład grupę kibiców, którzy trzymają trzy literki, składające się na imię "Iga". Dziennikarze tego medium zapytali na Twitterze: "Czy Iga Świątek ma najlepszych fanów w historii?". A pod postem dotąd pojawił się tylko jeden komentarz z krótką odpowiedzią: "Tak".

Kolejną rywalką Igi Świątek w tegorocznym Wimbledonie będzie Francuzka Alize Cornet (37. WTA), która w swoim drugim meczu pokonała 6:3, 6:3 Amerykankę Claire Liu (75. WTA). - Nie mogę się doczekać spotkania z Alize, na pewno będzie ono ekscytujące, a w trzeciej rundzie grają zawodniczki, które na to zasługują - skwitowała tenisistka z Raszyna. Iga Świątek zagra z Alize Cornet w sobotę 2 lipca, a dokładną godzinę rozpoczęcia spotkania organizatorzy prawdopodobnie podadzą w piątek.

Więcej o: