Obawy po meczu Igi Świątek. "Szorstka ta przyjaźń"

"Jedna z trudniejszych przepraw Igi w tym roku, głównie za sprawą sporej liczby niewymuszonych błędów, ale też znakomitej postawy Holenderki" - czytamy na Twitterze po meczu Igi Świątek. Polka pokonała Lesley Pattinamę Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3 w drugiej rundzie Wimbledonu.

Iga Świątek zmierzyła się z Lesley Pattinamą Kerkhove w drugiej rundzie Wimbledonu. Holenderka sprawiła trochę problemów naszej reprezentantce, ale ostatecznie to Polka cieszyła się ze zwycięstwa 6:4, 4:6, 6:3.

Zobacz wideo

Dziennikarze komentują wygraną Świątek. "Jedna z trudniejszych przepraw Igi w tym roku"

Po zwycięstwie Igi Świątek głos zabrali dziennikarze sportowi. Komentator Eurosportu Dawid Żbik zwrócił uwagę na problemy Polki w tym meczu. - Iga Świątek awansowała do 3. rundy Wimbledonu, ale łatwo nie było. Lesley Pattinama Kerkhove była bardzo skoncentrowana, szła po swoje i trzeba było zachować czujność. Widać, że trawa to nie jest nawierzchnia Igi. Dużo problemów z czuciem piłki - napisał Żbik. 

Adam Romer, redaktor naczelny magazynu Tenis Klub, z kolei nie przejmował się trudnościami Polki w tym spotkaniu. - 6:4, 4:6, 6:3 wygrywa Iga Świątek w 2h i 4m z grającą zaskakująco dobrze Holenderką Pattinama-Kerkhove. Zwycięzców się nie sądzi, a korzyść taka, że nauczyliśmy się nazwiska rywalki - czytamy na Twitterze. 

Podobnego zdania jest także Bartosz Ignacik z Canal Plus Sport. - Zwycięzców się nie sądzi…pozdro Iga Świątek - napisał krótko na portalu. 

Zwycięstwo naszej reprezentantki skomentował także dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak. - Jak znam Igę, to pewnie nie ma teraz nastroju na nagradzanie siebie. Ale jak dla mnie zapracowała nawet na tiramisu. Wygrała bardzo trudny mecz i to jest dziś najważniejsze. Iga Świątek - Lesley Pattinama Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3. Jest III runda (w sobotę z Cornet) - napisał na Twitterze. 

Na temat meczu wypowiedział się również Maciej Łuczak z portalu Meczyki.pl - Lesley Pattinama Kerkhove Igi Świątek nie pokonała, ale myślę, że kupiła mnóstwo nadziei dla kolejnych rywalek, że akurat na tej nawierzchni można z Polką powalczyć. W następnej rundzie bardzo ciekawy test z Alize Cornet. - czytamy we wpisie. 

Świetna seria uderzeń Rafaela NadalaNadal zachwyca na Wimbledonie. Ależ akcja, ależ zagranie [WIDEO]

Była polska tenisistka Joanna Sakowicz - Kostecka odetchnęła z ulgą po zwycięstwie Świątek. - Uff… Dwie Polki w 3. rundzie. Jedna z trudniejszych przepraw Igi w tym roku, głównie za sprawą sporej liczby niewymuszonych błędów, ale też znakomitej postawy Holenderki. Dziewczyny spoza TOP 100 naprawdę potrafią grać w tenisa - napisała na Twitterze. 

Komentator Eurosportu Lech Sidor jest bardzo zadowolony z awansu Polek do następnej rundy - Dzięki dziewczyny za prezent urodzinowy. Iga Świątek zgodnie z planem, chociaż nie bez kłopotów, szorstka ta przyjaźń z trawą ,za to Magda Fręch- szacun, w nagrodę być może na centralnym mecz z Halep(jak wygra)!!! - czytamy na portalu. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Iga Świątek dzięki zwycięstwu z Lesley Pattinamę Kerkhove awansowała do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Alize Cornet. Spotkanie zaplanowane jest na najbliższą sobotę.  

Karolina Pliskova przegrała z Katie BoulterPliskova odpadła z Wimbledonu. Łatwy mecz przerodził się w koszmar

Więcej o: