"Moment, w którym zamarła cała Polska". Iga Świątek groźnie upadła [WIDEO]

W piątym gemie pierwszego seta pojedynku pomiędzy Igą Świątek i Holenderką Lesley Pattinamą Kerkhove doszło do groźnej sytuacji. Najlepsza polska tenisistka pechowo poślizgnęła się, ale na szczęście nie doznała przy tym urazu.

Po pewnym zwycięstwie 6:0, 6:3 nad Chorwatką Janą Fett, w drugiej rundzie Wimbledonu liderka rankingu WTA Iga Świątek była niekwestionowaną faworytką starcia ze znacznie niżej notowaną Lesley Pattinamą Kerkhove. Holenderka to 138. zawodniczka rankingu, dlatego też trudno było się spodziewać jakiejkolwiek niespodzianki.

Germany TennisByła mistrzyni US Open wyrzucona z Wimbledonu. A miała zatrzymać Świątek

Groźne poślizgnięcie Igi Świątek

Pomimo sporej różnicy w zestawieniu, holenderska tenisistka nie zamierzała tak łatwo się poddać. Kerkhove w trzecim gemie zdołała przełamać Igę Świątek i choć po chwili Polka odwdzięczyła się tym samym, rywalka cały czas pokazywała, że chce sprawić niemałą sensację.

Holenderka wygrała piątego gema. Decydujący punkt zdobyła dzięki temu, że Iga Świątek poślizgnęła się i nie zdołała dobiec do zagranej przez Kerkhove piłki. Na powtórkach z tego zdarzenia było widać, że polskiej tenisistki uciekła lewa noga, przez co nie była w stanie utrzymać równowagi.

Nadal odpowiada Serenie Williams. Podziękował Nadal odpowiada Serenie Williams. Podziękował "jednej z największych w historii"

"Moment, w którym zamarła cała Polska" - w taki sposób sytuację tę podsumowano na profilu "Z kortu - informacje tenisowe" na Twitterze. Na szczęście Świątek nie doznała urazu i zdołała odrobić straty do rywalki, a następnie wygrać pierwszego seta 6:4.