Życiowy sukces Fręch. Jest 3. runda. "Chwile grozy", a później londyński sen

Magdalena Fręch awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Polka pokonała Annę Karoliną Schmiedlovą 6:4 6:4. To jej najlepszy wielkoszlemowy wynik w karierze.

Magdalena Fręch (92. WTA) bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny Wimbledon, pokonując na otwarcie znacznie wyżej notowaną Camilę Giorgi (27. WTA). Polka odprawiła rozstawioną z numerem 21. Włoszkę w dwóch setach po wygranej 7:6(7:4) 6:1. Jej rywalką w drugiej rundzie była Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova (84. WTA), która miała za sobą wygraną trzysetową batalię ze Szwedką Rebeccą Peterson (96. WTA).

Zwycięstwo Fręch w dwóch setach i najlepszy wielkoszlemowy wynik w karierze

Walkę o trzecią rundę Fręch rozpoczęła od przełamania rywalki i utrzymania własnego podania, co dało jej prowadzenie 2:0. Słowaczka od razu odrobiła jednak stratę i doprowadziła do wyrównania. Późniejsze gemy na swoim koncie zapisywały tenisistki podające. Kolejnego breakpointa zobaczyliśmy dopiero w dziewiątym gemie przy podaniu Schmiedlovej. Polka szybko odebrała rywalce serwis, wychodząc na 5:4. Po chwili Fręch wykorzystała atut własnego podania, wygrywając tego seta 6:4 i wykonując pierwszy krok ku 3. rundzie.

Germany TennisByła mistrzyni US Open wyrzucona z Wimbledonu. A miała zatrzymać Świątek

Drugą partię polska tenisistka rozpoczęła od przełamania podania rywalki. Po chwili sama musiała bronić się przed stratą podania, jednak Czeszka zdołała odrobić stratę. Ważniejszy był jednak fakt, że Fręch w trakcie tego gema poprosiła o przerwę medyczną. - Chwile grozy na początku drugiego seta - napisał Tomasz Lorek, dziennikarz Polsatu Sport.

Polka na szczęście szybko wróciła do gry, by przełamać podanie Schmiedlovej do zera. Rywalka nie została jednak dłużna i odrobiła stratę. Późniejsze gemy na swoim koncie pewnie zapisywały tenisistki serwujące. Serię wygrywanych gemów serwisowych przerwała Fręch, która w dziewiątym gemie wykorzystała trzeciego breakpointa i przełamała Słowaczkę, wychodząc na 5:4. Po chwili Polka pewnie utrzymała swoje podanie, wygrywając 6:4, a całe spotkanie 2:0. Tym samym zameldowała się w 3. rundzie Wimbledonu, osiągając najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym w karierze.

Britain Wimbledon TennisTak zmieniła się trawa na Wimbledonie. Rewolucja w tenisie. "Mój tyłek jest obolały"

W 3. rundzie Fręch może czekać spotkanie z notującą świetny sezon na trawie Simoną Halep (18. WTA). Aby tak się stało Rumunka musi najpierw pokonać Belgijkę Kirsten Flipkens (190. WTA).