Nadal zachwyca na Wimbledonie. Hiszpański mistrz. Mina rywala mówi wszystko [WIDEO]

Rafael Nadal wygrał 6:4, 6:3, 3:6, 6:4 z Francisco Cerundolo w pierwszej rundzie Wimbledonu. Hiszpan w trakcie meczu popisał się świetną serią uderzeń, z którą nie był w stanie poradzić sobie jego rywal.

Rafael Nadal (4. ATP) po wygraniu Rolanda Garrosa był zmuszony przeprowadzić operację stopy. W związku z tym jego obecność na Wimbledonie nie była pewna. Ostatecznie Hiszpan po niecałym miesiącu przerwy i szybkiej rekonwalescencji bierze udział w londyńskim turnieju

Rafael Nadal nie przestaje zachwycać. Świetna seria uderzeń Hiszpana

W pierwszej rundzie Wimbledonu Hiszpan zmierzył się z Francisco Cerundolo (41. ATP). Spotkanie było pełne emocji oraz świetnych zagrań. W czwartym secie Nadal udowodnił, że pomimo problemów zdrowotnych, wciąż potrafi zachwycać kibiców swoją grą. Tenisista popisał się serią świetnych uderzeń, z którą nie był w stanie poradzić sobie Cerundolo. Argentyńczyk nie podbiegł nawet do ostatniej piłki, przez co ostatecznie przegrał tę wymianę. Jego wyraz twarzy mówił sam za siebie.

Rafael Nadal pokonał Argentyńczyka 6:4, 6:3, 3:6, 6:4 i awansował do kolejnej rundy turnieju. W niej zmierzy się z Ricardasem Berankisem (106. ATP). Spotkanie zaplanowane jest na czwartek o 16:55.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rafael Nadal jest jednym z najlepszych tenisistów na świecie. Na swoim koncie ma między innymi aż 22 triumfy w wielkoszlemowych turniejach. Nie da się ukryć, że jego przygoda z tenisem powoli dobiega do końca i Hiszpan zrobi wszystko, aby wygrać kolejne wielkie zawody, jakimi jest Wimbledon. Chris Evert stwierdziła, że Nadal jest w stanie to osiągnąć. - Nadal może tutaj absolutnie wygrać, jeśli jego stopa wytrzyma. Jest świetnym graczem na kortach trawiastych, który z każdym rokiem poprawia swoją grę na tej nawierzchni. Nigdy nie można go skreślać! - powiedziała zwyciężczyni 18 turniejów wielkoszlemowych.