Muguruza przybita. Ciężki czas byłej nr 1. "Porażki, frustracja, presja"

- Po tylu przygotowaniach i wysiłku, jaki włożył mój sztab, nie pokazałam się z dobrej strony na Wimbledonie i Rolandzie Garrosie. To był dla mnie ciężki cios - powiedziała Garbine Muguruza. Hiszpanka przegrała z w pierwszej rundzie Wimbledonu z Greetje Minne 4:6, 0:6 i odpadła z turnieju.

Garbine Muguruza (10. WTA) zmierzyła się z Greetje Minne (88. WTA) w I rundzie Wimbledonu. Hiszpanka była faworytką tego starcia, ale kompletnie rozczarowała. Tenisistka nie mogła sobie poradzić z rywalką i ostatecznie sensacyjnie przegrała 4:6, 0:6, tym samym odpadając z turnieju. 

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Muguruza tłumaczy się z porażki. "Ostatnie miesiące były bardzo trudne"

Garbine Muguruza zabrała głos po porażce z Minne na Instagramie. Hiszpanka jest wyraźnie przybita tak szybkim odpadnięciem z Wimbledonu. - Ostatnie pół roku było dla mnie bardzo trudne. Musiałam sobie poradzić z porażkami, frustracją i presją. Po tylu przygotowaniach i wysiłku, jaki włożył mój sztab, nie pokazałam się z dobrej strony na Wimbledonie i Rolandzie Garrosie, turniejach, które kocham. To był dla mnie ciężki cios. Mogę tylko przeprosić moich fanów. Mam nadzieję, że ostatnie sześć miesięcy tego roku będzie znośne, a ja znów poczuję się dobrze - napisała Muguruza. 

Raducanu wybuchła po meczu. Raducanu wybuchła po meczu. "Wygrałam Wielkiego Szlema. To jakiś żart?"

Tenisistka została bardzo skrytykowana przez hiszpańskie media. "Została znokautowana przez rywalkę bez sukcesów, ze słabymi wynikami w turniejach wielkoszlemowych, z 88. numerem światowego rankingu.", "Porażki stały się jej nawykiem. W środę weszła na kort, jakby wiedziała, że idzie na skazanie i grała od pierwszej sekundy tak, jakby chciała, by mecz skończył się szybko i bezboleśnie. Gdzie do diabła jest Garbine?" - piszą dziennikarze. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Garbine Muguruza jest bardzo utytułowaną tenisistką. Na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo we French Open 2016 oraz wygraną w Wimbledonie w 2017 roku. Trzy lata później doszła także do finału Australian Open. Hiszpanka była także liderką rankingu WTA od września do października 2017 roku. 

Faworyt gospodarzy odpadł z Wimbledonu. Faworyt gospodarzy odpadł z Wimbledonu. "Nadzieja Murray'a została zmiażdżona"

Więcej o: