Kibice wściekli po decyzji organizatorów. Poszło o Świątek i Halep

- Przestańcie się kompromitować - grzmią fani po decyzji organizatorów turnieju Wimbledon. Po raz kolejny na korcie centralnym nie zagra ostatnia grająca mistrzyni Simona Halep, a zamiast niej zdecydowano się na rozegranie tam meczu Cori Gauff.

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Wimbledon z jednej strony bardzo zabiegają o poszanowanie tradycji, co widoczne jest choćby w restrykcyjnych wymogach dotyczących strojów, to niekiedy zdarza im się również zapominać o wcześniej przyjętych zwyczajach, co zaskoczyło i zdenerwowało fanów tenisa już na samym początku turnieju.

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Britain Wimbledon TennisIga Świątek musi na nią uważać. Halep "kosi" równo na trawie

Kibice oburzeni decyzją organizatorów. "Co z mistrzynią?"

Oburzenie dotyczy wyboru zawodniczki, która rozgrywa swoje mecze na korcie centralnym. Gra na nim jest nobilitacją dla tenisistów oraz tenisistek, przez co kibice zwracają szczególną uwagę na to, kto tam występuje. Zwyczaj nakazuje, że powinna być to obecna mistrzyni turnieju. Triumfatorka poprzedniej edycji Ashleigh Barty zakończyła już karierę, a w 2020 roku Wimbledon nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. Naturalną kandydatką powinna być zatem triumfatorka z 2019 roku Simona Halep (18.WTA). 

Podczas pierwszego meczu na korcie centralnym wystąpiła natomiast Iga Świątek (1. WTA), co nie spodobało się fanom. Organizatorzy Wimbledonu zaskoczyli kibiców jednak jeszcze bardziej, bowiem w czasie czwartkowych starć, zagra tam Cori Gauff (12. WTA). O ile wybór polskiej tenisistki można było jeszcze motywować 1. miejscem w światowym rankingu, o tyle według fanów 18-latka jeszcze na to nie zasłużyła.

- Gauff zagra na korcie centralnym? Ma 18 lat i jej najlepszy wynik to dwukrotnie czwarta runda - skomentwał decyzję organizatorów jeden z komentujących. - Największą zagadką jest wybór Gauff do gry na korcie centralnym. Dlaczego wybrano ją zamiast liderki rankingu Igi Świątek lub byłej mistrzyni Simony Halep - dziwią się fani. - Przestańcie się ośmieszać - dodają.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Venus Williams też wraca na Wimbledon. Amerykanka zagra z PolkąVenus Williams też wraca na Wimbledon. Amerykanka zagra z Polką

Gauff zagra na korcie centralnym z Mihaelą Buzarnescu (127. WTA). Starcie pomiędzy zawodniczkami powinno się rozpocząć około 18. Będzie to trzecie spotkanie na tym obiekcie. Igę Świątek czeka natomiast mecz przeciwko Lesley Pattinamie Kerkhovej (138. WTA), który powinien rozpocząć się około 16 na korcie nr 1.

Więcej o: