Iga Świątek wystąpi w turnieju WTA w Warszawie. Wiemy z kim się zmierzy

Pod koniec lipca w Warszawie odbędzie się turniej WTA 250. Udział w nim zapowiedziała liderka światowego rankingu Iga Świątek. Dziś poznaliśmy kolejne nazwiska zgłoszone do rywalizacji.

Turniej WTA 250 w Warszawie odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legii przy ulicy Myśliwieckiej. Świątek będzie jedyną zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu WTA, która wystąpi w turnieju. Jest także jedyną Polką zgłoszoną na ten moment do rywalizacji.

Zobacz wideo

Iga Świątek wystąpi w Warszawie. Poznała rywalki

Iga Świątek poznała nazwiska dwudziestu rywalek, które również pod koniec lipca pojawią się w Warszawie. Na liście nie znalazły się zawodniczki nie tylko z czołowej dziesiątki, ale też z czołowej trzydziestki rankingu WTA. Po Idze Świątek kolejną rozstawioną tenisistką będzie Julia Putincewa z Kazachstanu, która zajmuje obecnie 33. miejsce na światowych listach.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Wśród rozstawionych zawodniczek podczas warszawskiego turnieju znajdą się również Shuai Zhang (41. WTA), Irina-Camelia Begu (43. WTA), Sara Sorribes Tormo (45. WTA), Nuria Parrizas Diaz (51. WTA), Caroline Garcia (55. WTA) oraz Viktorija Golubic (58. WTA). Z kolei ostatnią ze zgłoszonych zawodniczek jest 228. w rankingu Niemka Laura Siegemund.

Chwalińska przegrywa z Alison RiskeMaja Chwalińska zaczęła fenomenalnie. A później Riske dała jej lekcję tenisa

Magdalena Fręch na liście oczekujących. Dostanie dziką kartę?

Na turniej w Warszawie przyznane zostaną także dzikie karty. Ponadto znajdzie się w nim miejsce dla siedmiu kwalifikantek. Na liście oczekujących do udziału w turnieju znalazła się reprezentantka Polski Magdalena Fręch (92. WTA). 24-latka pochodząca z Łodzi jest obecnie druga wśród oczekujących na prawo startu w rywalizacji. Ostatnia oczekująca to Brazylijka Laura Pigossi (124. WTA).

Ugo Humbert i Casper RuudRuud odpadł. Będzie duża niespodzianka w półfinale Wimbledonu [DRABINKA]

Więcej o: