Cios w serca gospodarzy. Faworytka sensacyjnie odpada. Klątwa II rundy w Wimbledonie

Wielka nadzieja Brytyjczyków Emma Raducanu (WTA 11.) już w drugiej rundzie odpadła z Wimbledonu. Rozstawiona z numerem 10. tenisistka, przegrała niespodziewanie z Caroline Garcią (WTA 55.) 3:6, 3:6. Triumfatorka US Open już w trzecim z rzędu turnieju wielkoszlemowym odpada w II rundzie.

Środa 29 czerwca to sądny dzień dla faworytek Wimbledonu. Z prestiżowym turniejem pożegnały się tego dnia już Anett Kontaveitt (WTA 3.) i Garbine Muguruza (WTA 10.). Utytułowane tenisistki przegrały ze znacznie niżej notowanymi rywalkami - Jule Niemeier (97. WTA) i Greetje Minne (WTA 88.). Do Kontaveit i Muguruzy szybko dołączyła też Emma Raducanu ( WTA 11.), co jest wielkim rozczarowaniem dla gospodarzy.

Kolejna gwiazda żegna się z Wimbledonem. Emma Raducanu przegrała już w pierwszej rundzie

Raducanu musi radzić sobie z ogromną presją i krytyką. Od chwili triumfu w ubiegłorocznym US Open, 19-latka rozczarowuje w kolejnych startach. Kibice i eksperci mają dość jej kolejnych niepowodzeń. Wytykają tenisistce, że ta błyszczy tylko w mediach społecznościowych i podczas kampanii reklamowych. Dzisiejszy występ w drugiej rundzie Wimbledonu niestety nie uciszy jej krytyków.

Tamara Korpatsch & Harmony Tan"Nie nadajesz się do profesjonalnego tenisa". Rywalka Williams usłyszała gorzkie słowa

Raducanu przegrała bowiem niespodziewanie z Caroline Garcią (WTA 55.) w dwóch setach 3:6, 3:6. Reprezentantka Francji już w pierwszym secie wygrała dość łatwo. Szybko przełamała podanie Brytyjki i budowała prowadzenie, którego już nie oddała. Podobnie było w drugim secie. Tym razem Garcia przełamała serwis Raducanu aż trzykrotnie. 19-latka tylko raz potrafiła zrewanżować się rywalce tym samym i było to zdecydowanie za mało.

Raducanu może powoli mówić o klątwie drugiej rundy w turniejach wielkoszlemowych. W tym sezonie rywalizację w Australian Open oraz Rolland Garros kończyła na tym etapie. Teraz dochodzi do tego wpadka w Wimbledonie.

W trzeciej rundzie na Caroline Garcię czeka już Chinka Shuai Zhang (WTA 41.). Francuzka walczy o poprawienie najlepszego wyniku z Wimbledonu. W 2017 roku udało jej się dojść do czwartej rundy. Jeśli chodzi o turnieje wielkoszlemowe, najdalej doszła do ćwierćfinału Roland Garros, także w 2017 roku. Był to zresztą jak dotąd najlepszy okres w karierze 28-latki. We wrześniu 2018 roku była sklasyfikowana na czwartym miejscu rankingu WTA

Garbine Muguruza sensacyjnie odpadła z WimbledonuSensacja w Wimbledonie. Bezradna Muguruza przegrała seta w 19 minut i odpadła