Świątek zagra z Radwańską. Ujawniono szczegóły. "Jestem zaszczycona"

23 lipca w krakowskiej TAURON Arenie dojdzie do absolutnie wyjątkowego pojedynku. Zmierzą się ze sobą Iga Świątek i Agnieszka Radwańska. Konfrontacja dwóch najlepszych polskich tenisistek będzie głównym punktem charytatywnego wydarzenia pod nazwą "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", organizowanego przez liderkę WTA i jej team. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz dzieci dotknięych wojną w Ukrainie.

Iga Świątek jest jedną z niewielu gwiazd światowego tenisa, która otwarcie wspiera Ukrainę, walczącą już od ponad czterech miesięcy z rosyjską inwazją. Przy wielu okazjach podkreślała to w rozmowie z dziennikarzami. Nasza młoda mistrzyni w kolejnych turniejach występuje też ze wstążką w barwach ukraińskiej flagi przypiętą do czapki. Na tym jednak jej zaangażowanie się nie kończy. Świątek wraz ze swoim zespołem postanowiła zorganizować charytatywną imprezę, z której dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętym wojną.

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Iga Świątek zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Charytatywny mecz na rzecz dzieci z Ukrainy

- Od dłuższego czasu wspominałam, że wraz z zespołem pracujemy nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy. W czwartek o 18.00 wystartuje sprzedaż biletów na wyjątkowy mecz charytatywny, do którego zaprosiłam polskich i ukraińskich tenisistów: Agnieszkę Radwańską, Elinę Svitolinę, Serhija Stachowskiego i Martyna Pawelskiego. Wspólnie chcemy poprzez tenis okazać solidarność z Ukrainą oraz realnie pomóc najmłodszym Ukraińcom cierpiącym z powodu wojny - powiedziała liderka rankingu WTA.

Impreza odbędzie się 23 lipca o godzinie 12:00 w TAURON Arenie Kraków. Na trybunach zasiądzie nawet 15 tysięcy kibiców. Całkowity dochód trafi do trzech organizacji, które zaangażowane są w pomoc Ukrainie, a dokładnie do oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy UNITED 24, fundacji Eliny Svitoliny, a także UNICEF Polska.

Iga Świątek i jej zespół przygotowali dla kibiców wyjątkowe atrakcje. Odbędzie się mecz miksta, w którym Agnieszka Radwańska i Serhij Stachowski zmierzą się z Igą Świątek i Martynem Pawelskim. Głównym punktem wydarzenia będzie jednak mecz Igi Świątek z Agnieszką Radwańską. Najlepsze polskie tenisistki rozegrają pokazowego seta. Sędziować im będzie Elina Svitolina. Gościem specjalnym imprezy będzie natomiast legendarny ukraiński piłkarz Andrij Szweczenko

- To będzie wyjątkowe wydarzenie. Takiego nigdy dotąd nie było. Wojna w Ukrainie zmobilizowała nas wszystkich byśmy wsparli ofiary oraz instytucje, które dzięki swoim działaniom zmniejszają tragedie, jaka towarzyszy wojnie w Ukrainie. Jestem zaszczycona, że będę tego dnia z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami z kortu grać w słusznej sprawie. Siła sportu teraz nabiera jeszcze większego znaczenia. Teraz jesteśmy razem dla Ukrainy - powiedziała Agnieszka Radwańska

Iga Świątek zorganizuje charytatywny mecz, by pomóc UkrainieIga Świątek zorganizuje charytatywny mecz, by pomóc Ukrainie Materiały prasowe

Sprzedaż biletów ruszy już 30 czerwca w tym miejscu. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć też w telewizji na antenie TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl. 

Więcej o: