Ależ słowa. Agnieszka Radwańska zapowiada przełom w karierze Igi Świątek

Iga Świątek rozpoczyna rywalizację na tegorocznym Wimbledonie. Polka jest faworytką turnieju. - To może być przełomowy Wimbledon dla Igi - powiedziała Agnieszka Radwańska, która 10 lat temu wystąpiła w finale tej imprezy.

Iga Świątek od początku kwietnia jest liderką światowego rankingu WTA, a od połowy lutego nie przegrała żadnego spotkania. Teraz przed Polką szansa na zgarnięcie drugiego wielkoszlemowego zwycięstwa w 2022 roku.

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Iga Świątek faworytką Wimbledonu. "Dominuje i nie widać konkurencji"

Pierwszą przeciwniczką Igi Świątek podczas tegorocznego Wimbledonu będzie Jana Fett (252. WTA). Liderka światowego rankingu jest oczywiście faworytką starcia, ale też całej imprezy. Podobnego zdania jest Agnieszka Radwańska, co podkreśliła w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

- Wszystko jest możliwe, tym bardziej teraz, gdy Iga dominuje i nie widać konkurencji. Dziewczyny wychodzą, na początku zdarza im się grać wyrównany mecz, ale są w stanie wytrzymać taką intensywność najwyżej seta. To może być więc przełomowy Wimbledon dla Igi. Wierzę w to - powiedziała była tenisistka.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Radwańska została zapytana również o to, gdzie byłaby Iga Świątek gdyby grała w czasach sióstr Williams oraz całego poprzedniego pokolenia tenisa. Była reprezentantka Polski nie odpowiedziała jednak na to pytanie wprost. - Nie chcę porównywać takich rzeczy, bo mówimy o innym tenisie. Uważam, że to byłoby nie fair, więc tego nie róbmy.

Radwańska komentuje. "Szczyt Igi jest bardzo wysoko"

Zdaniem finalistki Wimbledonu z 2012 roku Iga Świątek przez wiele lat może dominować na światowych kortach. - Przez wiele lat może być na szczycie. Rzadko się spotyka w kobiecym tenisie męską siłę, którą ona ma i potrafi kontrolować. Do tego jest regularna. Łączy te rzeczy w całość i jest tam, gdzie jest. Już to pokazała. Pytanie, jak będzie sobie z tym radziła za kilka lat, gdy pojawi się kolejne generacja zawodniczek - stwierdziła. 

Jak wyglądałby mecz Igi Świątek z Agnieszką Radwańską w formie sprzed 10 lat? Sama była tenisistka nie jest w stanie tego przewidzieć. - Nie mam zielonego pojęcia, ale chętnie bym się przekonała, gdybyśmy mogli się teleportować. Wydaje mi się, że trawa mogłaby być bardziej moja. Chociaż wszystko jest inne, korty, piłki... Możemy sobie gdybać, ale nigdy się nie przekonamy - zaznaczyła Radwańska.

W 2012 roku Agnieszka Radwańska zagrała w finale Wimbledonu. Polka przegrała wówczas 1:2 (1:6, 7:5, 2:6) z Sereną Williams, jednak i tak był to historyczny wynik. Tenisistka z Krakowa została drugą w historii Polką w finale londyńskiego Wielkiego Szlema. Teraz na tej liście zapisać może się Iga Świątek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA