Sensacja. Pogromczyni Igi Świątek z Australian Open wyrzucona z Wimbledonu

Danielle Collins już na pierwszej rundzie zakończyła udział w Wimbledonie. Pogromczyni Igi Świątek w tegorocznym Australian Open po trzysetowej walce musiała uznać wyższość Czeszki Marie Bouzkovej (7:5, 4:6, 4:6).

Już pierwszy dzień Wimbledonu przyniósł sporo zaskakujących porażek. Z turniejem panów, po pięciosetowej batalii z Alejandro Davidovichem Fokiną (37. ATP), pożegnał się Hubert Hurkacz (10. ATP). Niespodzianek nie brakowało również w turnieju pań. Największą z pewnością jest porażka Beatrice Haddad Mai (28. WTA), która była typowana na "czarnego konia" rywalizacji. Mecz otwarcia przegrała również rozstawiona z numerem 7. Danielle Collins (8. WTA).

Finalistka Australian Open za burtą Wimbledonu

Choć Amerykanka nie była w gronie faworytek do triumfu, już nie raz udowodniła, że potrafi być groźna. Choćby w tegorocznym Australian Open, kiedy w półfinale imprezy pokonała naszą Igę Świątek (1. WTA), a w meczu o tytuł przegrać z ówczesną liderką rankingu, Ashleigh Barty. Teraz wiadomo, że turniejowa "siódemka" nie zaliczy występu w tegorocznym Wimbledonie do udanych.

Marin CilićMarin Cilić wycofuje się z Wimbledonu. Kornawirus znów straszy

Collins w meczu otwarcia mierzyła się z niżej notowaną Czeszką Marie Bouzkovą (66. WTA). Już pierwszy set tego spotkania zapowiadał bardzo wyrównaną walkę, a obie panie rozpoczęły go od wzajemnych przełamań. W późniejszych fragmentach na tablicy wyników utrzymywał się remis, co mogło zwiastować tie-break. Tak się jednak nie stało, bowiem Amerykanka w 12. gemie przełamała podanie rywalki, wygrywając seta 7:5.

Drugą partię rozstrzygnęło przełamanie w piątym gemie, które finalnie pozwoliło Bouzkovej zwyciężyć 6:4. W decydującym secie tenisistki przełamywały się łącznie pięciokrotnie. Jedno przełamanie więcej zanotowała Czeszka, która wygrała seta 6:4, a całe spotkanie 2:1.

Ana IvanovićIvanović chwali Świątek i wskazuje Serenę Williams. "Ma szansę"

Najlepszym osiągnięciem Collins na kortach Wimbledonu jest trzecia runda wywalczona w 2019 roku. W tym roku Amerykanka po raz czwarty wystąpiła w imprezie głównej. Czeska Bouzkova w 2019 roku dotarła do drugiej rundy Wimbledonu. Teraz czekają ją mecz z Ann Li (67. WTA). Jeśli wygra trafi, na zwyciężczynię pary Chwalińska - Riske.