Linette poznała rywalkę w II rundzie Wimbledonu. To mistrzyni z 2018 roku

Magda Linette w poniedziałek wygrała 6:1, 6:4 z Meksykanką Fernandą Conteras Gomez. Kilkadziesiąt minut później poznała swoją rywalkę w II rundzie Wimbledonu. Polka zmierzy się z Angelique Kerber, która wygrała 6:0, 7:5 z Kristiną Mladenović.

Magda Linette w poniedziałek błyskawicznie wygrała swój mecz I rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka potrzebowała zaledwie 60 minut, by wygrać 6:1, 6:4 z Meksykanką Fernandą Conteras Gomez, która do turnieju głównego awansowała z kwalifikacji.

Gdy Polka kończyła swój mecz, nie była jeszcze pewna, z kim zmierzy się w II rundzie turnieju na kortach trawiastych. W tym samym czasie swój mecz rozgrywały Angelique Kerber z Kristiną Mladenović. Niemka potrzebowała zaledwie 17 minut, by w pierwszym secie wygrać 6:0, nie dając Francuzce nawet cienia wątpliwości, kto jest faworytem tego spotkania.

60 minut i koniec. Linette wywiązała się ze swojej roli. Kapitalny dzień Polek60 minut i koniec. Linette wywiązała się ze swojej roli. Kapitalny dzień Polek

Magda Linette poznała swoją rywalkę w II rundzie Wimbledonu

W drugim secie, podobnie jak w meczu Magdy Linette, emocji było zdecydowanie więcej. Kerber zaczęła w identycznym stylu, jak w pierwszej partii - od przełamania swojej rywalki. Mladenović wzięła jednak się w garść i zdołała błyskawicznie odrobić straty, doprowadzając do remisu 2:2. Od tamtej pory tenisistki skutecznie broniły własnego podania.

To zmieniło się w jedenastym gemie drugiego seta. Kerber wykorzystała drugą okazję do przełamania, wyszła na prowadzenie 6:5 i serwowała po zwycięstwo. Tej szansy już nie wypuściła, wykorzystując pierwszą piłkę meczową i pewnie wygrywając 6:0, 7:5.

Ons Jabeur i Iga ŚwiątekJabeur rzuca wyzwanie Świątek. "Zrobię wszystko, by ją dogonić"

Tym samym Magda Linette zmierzy się w II rundzie Wimbledonu z Angelique Kerber. I to z pewnością nie będzie łatwe zadanie dla Polki. Obydwie zawodniczki zmierzyły się ze sobą raz - w maju tego roku w Strasburgu. Wówczas lepsza okazała się Niemka, która wygrała 2:6, 6:4, 4:6.

Angelique Kerber już wygrywała cały turniej na kortach Wimbledonu. Niemka okazała się najlepsza w 2018 roku, gdy w finale pokonała Serenę Williams 6:3, 6:3. Wcześniej, bo w 2016 roku wygrała wielkoszlemowe Australian Open i US Open, będąc po nim także liderką rankingu WTA.