Kawa uniosła ręce po ostatniej piłce. Kolejna polska sensacja na Wimbledonie

W poniedziałek zmagania na Wimbledonie rozpoczęła Katarzyna Kawa. Polka pokonała w pierwszej rundzie tego turnieju Kanadyjkę Rebeccę Marino 6:4, 3:6, 7:5 . Rywalką naszej reprezentantki w kolejnej fazie turnieju będzie Ons Jabeur.

Katarzyna Kawa (132. WTA) bez większych problemów pokonała 7:5, 6:2 Leolię Jeanjean (146. WTA) w kwalifikacjach do Wimbledonu. W poniedziałek Polka rozpoczęła zmagania na tym wielkoszlemowym turnieju. Jej rywalką była Rebecca Marino (104. WTA). Bukmacherzy stawiali Kanadyjkę w roli zdecydowanej faworytki.

Kawa lepsza od Marino. Polka gra dalej na Wimbledonie

Na początku pierwszego seta Katarzyna Kawa popełniała sporo błędów, które w łatwy sposób wykorzystywała Marino i objęła prowadzenie 2:1. Niedługo później nasza reprezentantka zaczęła prezentować się znacznie lepiej. Marino przestała radzić sobie z Polką i Kawa prowadziła już 4:2. Przewaga 29-latki utrzymywała się przez dłuższy czas, ale niestety mecz musiał zostać przerwany przy stanie 5:4 dla naszej reprezentantki. Powodem tej decyzji był ulewny deszcz. Po wznowieniu gry polska tenisistka szybko przypieczętowała zwycięstwo w pierwszym secie i ostatecznie wygrała go 6:4.

Chwalińska zagra z Alison Riske w Wimbledonie. Trudne zadanie przed PolkąChwalińska zagra z Alison Riske w Wimbledonie. Trudne zadanie przed Polką

Drugi set lepiej rozpoczęła Marino. Kawa znów zaczęła popełniać niewymuszone błędy, przez co Kanadyjka prowadziła po 18 minutach już 3:1. W dalszej części tego spotkania Marino utrzymywała dwugemową przewagę nad Kawą. Nasza reprezentantka nie zdołała dogonić rywalki i przegrała tego seta 3:6. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był trzeci set.

W nim ponownie lepszy start miała kanadyjska tenisistka. Po 15 minutach prowadziła 2:0. Naszej reprezentantce zbyt często przydarzały się błędy przy zagrywce, przez co oddawała rywalce punkty za darmo. Po 35 minutach decydującej partii Marino prowadziła 4:2 i wiele wskazywało na to, że wyeliminuje Polkę z dalszego udziału w turnieju. Kawa nie zamierzała jednak łatwo się poddawać i doprowadziła do remisu 5:5. Ostatecznie Kawa odmieniła losy trzeciego seta i po bardzo emocjonujących 50 minutach wygrała go 7:5, tym samym awansując do kolejnej rundy. Polka po ostatniej piłce uniosła ręce w geście triumfu.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Katarzyna Kawa w drugiej rundzie Wimbledonu zmierzy się z Ons Jabeur (2. WTA). Tunezyjka wyeliminowała Szwedkę Mirjam Bjorklund (125. WTA), pokonując ją 6:1, 6:3.

Do kolejnej fazy Wimbledonu awansowała także Maja Chwalińska (170. WTA), gdzie zagra z Alison Riske (36. WTA). W pierwszej rundzie Polka pokonała Katerinę Siniakovą (79. WTA) 6:0, 7:5.

Serena Williams.Ostrzegają Serenę Williams. Obawy o Wimbledon. "Przed kolejną porcją truskawek"