"Urocza gafa" Igi Świątek. Przeprosiła legendę, a ta odpowiedziała: "kocham to dziecko"

"Urocza gafa" Igi Świątek w trakcie rozmowy z sześciokrotną triumfatorką turniejów wielkoszlemowych w deblu i mikście Rennae Stubbs. Polka natychmiast przeprosiła Australijkę za swoje zachowanie. "Kocham to dziecko" - odopowiedziała 51-latka, czym potwierdziła, że nie chowa urazy do liderki rankingu WTA.

Iga Świątek (1. WTA) całkowicie zdominowała ostatnie tygodnie w kobiecym tenisie. Polka może pochwalić się serią 35 wygranych meczów bez porażki. 21-latka triumfowała w sześciu kolejnych turniejach - Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym i Roland Garros. Teraz przed liderką światowego rankingu rywalizacja na Wimbledonie.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Iga Świątek wyraziła skruchę. "To ja powinnam sprawdzać fakty"

Od kilku dni 21-latka jest już w Londynie, gdzie szykuje się do rozpoczynających się w poniedziałek zmagań wielkoszlemowych. W przerwach pomiędzy treningami Polka udziela wywiadów. I choć na korcie liderka rankingu WTA jest niemal nieomylna, to w rozmowie z mediami zdarza jej się popełniać gafy.

Hubert Hurkacz i Alejandro Davidovich FokinaHubert Hurkacz zagra dziś pierwszy mecz Wimbledonu. Starcie w samo południe

Do jednej z nich doszło przed kilkoma dniami w rozmowie z sześciokrotną triumfatorką turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej oraz mikście, Rennae Stubbs. Była australijska tenisistka pełni rolę eksperta i komentatora podczas tegorocznej rywalizacji na Wimbledonie. W trakcie konwersacji Świątek najprawdopodobniej weszła w potyczkę z byłą liderką rankingu deblistek i nie wiedziała, czy wcześniej grała na korcie centralnym. Sama twierdziła, że tak. Doszło do nieporozumienia, za co następnie Polka publicznie przeprosiła Stubbs. Nagranie z przeprosinami 21-latki zostało opublikowane w mediach społecznościowych

- Przepraszam za poniżenie Rennae Stubbs podczas wywiadu. Nigdy nie grałam na korcie centralnym. To ja powinnam sprawdzać fakty o sobie - przyznała Świątek.

Legendarna tenisistka nie miała jednak żalu do Polki, o czym świadczy opis, który zamieściła na udostępnionym filmiku. "Iga Świątek musiała mi to wynagrodzić, po tym, jak  "wrzuciła mnie pod koła" podczas naszej rozmowy. Kocham to dziecko" - napisała australijska tenisistka. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Iga Świątek w meczu przeciw Uns Dżabir. Wimbledon, 5 lipca 2021W Wimbledonie nie zawsze wygrywają wielbicielki trawy. Świątek poprawi nie najlepszy bilans?

Rywalizację na londyńskich kortach Świątek rozpocznie od pojedynku z Chorwatką Janą Fett, sklasyfikowaną na 254. miejscu w rankingu WTA. Ten mecz odbędzie się 28 czerwca o godzinie 14:30 na korcie centralnym. 

Więcej o: