Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Wimbledonie? Gdzie oglądać?

Iga Świątek rozpocznie rywalizację na tegorocznym Wimbledonie od pojedynku z Chorwatką Janą Fett. Liderka rankingu WTA z pewnością liczy na poprawienie rezultatu z zeszłego roku, kiedy to zakończyła zmagania w czwartej rundzie. Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Wimbledonie?

Iga Świątek (WTA 1.) była jedyną tenisistką w zeszłym sezonie, która dotarła do co najmniej czwartej rundy wszystkich turniejów wielkoszlemowych. Polka zakończyła rywalizację w zeszłorocznym Wimbledonie na czwartej rundzie, gdzie przegrała 7:5, 1:6, 1:6 z Tunezyjką Ons Jabeur. Teraz Świątek rozpocznie zmagania na turnieju od meczu z Chorwatką Janą Fett (WTA 254.), która wywalczyła awans w kwalifikacjach.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Znamy drogę Igi Świątek do wygrania Wimbledonu. Główna rywalka dopiero w finale

Główną rywalką Igi Świątek do wygrania tegorocznego Wimbledonu jest Tunezyjka Ons Jabeur (WTA 2.). Ona jednak znajduje się w drugiej części drabinki, co oznacza, że bezpośredni pojedynek między tymi zawodniczkami jest możliwy dopiero w finale. Jeśli Polka pokona Janę Fett, to zagra w kolejnej rundzie ze zwyciężczynią meczu Sonay Kartal (Wielka Brytania; WTA 228.) - Danka Kovinić (Czarnogóra; WTA 88.). W czwartej rundzie możliwe jest starcie Igi z Barborą Krejcikovą (WTA 15.), a w ćwierćfinale z Jessicą Pegulą (WTA 9.).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Choć sama Iga Świątek nie uważa, że jest faworytką do wygrania Wimbledonu, to tak twierdzi trener Tomasz Wiktorowski. - Na Wimbledon jedziemy, by go wygrać… choć zdajemy sobie sprawę, że to bardzo trudne zadanie. Mam jedną prostą filozofię, na każdy turniej, na który jedziemy, wiedząc, co już potrafi Iga, jedziemy, by go wygrać. Wszystkie osoby w teamie kładą ręce na pokład, żeby to zrealizować - stwierdził szkoleniowiec.

Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Wimbledonie? Gdzie oglądać?

Spotkanie pierwszej rundy Wimbledonu pomiędzy Igą Świątek a Janą Fett odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godzinie 14:30 na korcie centralnym w Londynie. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Polsacie Sport oraz w usłudze Polsat Box Go. Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.