Iga Świątek przetestowała kort centralny. Wiadomo, kiedy Polka zagra pierwszy mecz

Wielkoszlemowy Wimbledon startuje już w najbliższy poniedziałek. Iga Świątek, jedna z faworytek rywalizacji, trenowała w piątek na korcie centralnym. We wtorek Polka powalczy na nim w pierwszej rundzie.

W poniedziałek zostaną rozegrane pierwsze spotkania w głównej drabince tegorocznego Wimbledonu. W tej edycji zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski, z Igą Świątek (1. WTA) i Hubertem Hurkaczem (10. ATP) na czele. Liderka rankingu swój mecz otwarcia rozegra we wtorek na korcie centralnym.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Iga Świątek już po treningu na korcie centralnym. Otworzy drugi dzień rywalizacji

W piątek odbyło się losowanie drabinki turnieju głównego wielkoszlemowej imprezy w Londynie. Spotkania pierwszej rundy odbędą się w poniedziałek i we wtorek, jednak konkretny plan gier nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że Świątek swój mecz otwarcia rozegra we wtorek 28 czerwca na korcie centralnym. Pojedynek liderki rankingu WTA i jednej z faworytek turnieju z Chorwatką Janą Fett (254. WTA) rozpocznie się o 14:30.

Beatriz Haddad Maia przegrywa z Petrą Kvitovą.Nowa konkurentka Igi Świątek wreszcie przegrała. Koniec kapitalnej serii Mai

Spotkanie to otworzy rywalizację w drugim dniu na korcie centralnym. To wielki ukłon ze strony organizatorów w stronę Polki. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, kiedy drugi dzień rywalizacji na głównym obiekcie otworzyła ówczesna liderka rankingu WTA, Australijka Ashleigh Barty. W piątek Świątek oswajała się już z kortem centralnym podczas treningu. Krótki filmik z poczynań jednej z faworytek można zobaczyć na oficjalnym koncie Wimbledonu na Twitterze.

Iga ŚwiątekDroga Igi Świątek do finału Wimbledonu. Z kim może zagrać? [DRABINKA]

W tegorocznym Wimbledonie zobaczymy rekordową liczę reprezentantów Polski. W singlowym turnieju pań oprócz Świątek zobaczymy jeszcze Magdę Linette (66. WTA) i Magdalenę Fręch (92. WTA). Do wspomnianej trójki po wygranych kwalifikacjach dołączyły Katarzyna Kawa (132. WTA) i Maja Chwalińska (172. WTA), dla której będzie to debiut w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego. W rywalizacji singlistów o jak najlepszy wynik obok rozstawionego z numerem 7. Hurkacza powalczy z kolei Kamil Majchrzak (91. ATP). 

Więcej o: