Nowa konkurentka Igi Świątek wreszcie przegrała. Koniec kapitalnej serii Mai

Brazylijka Beatriz Haddad Maia (29. WTA) przegrała 6:7, 4:6 z Petrą Kvitovą (31. WTA) w półfinałowym spotkaniu turnieju WTA w Eastborune. Dla brazylijskiej tenisistki to koniec znakomitej passy. I to tuż przed startem Wimbledonu.

Ostatnim sprawdzianem tenisistek przed startem Wimbledonu jest turniej WTA w Eastbourne. W ostatnich tygodniach prawdziwą rewelacją na kortach trawiastych jest Brazylijka Beatriz Haddad Maia (29. WTA), która dotarła do półfinału zmagań w Eastbourne. Nie udało jej się jednak awansować do finału i w efekcie czego przerwana została jej znakomita passa. 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Koniec passy Mai. Brazylijka odpada w półfinale w Eastbourne

Beatriz Haddad Maia w ostatnim czasie miała świetną serię. Wygrała dwadzieścia z dwudziestu dwóch rozegranych przez siebie spotkań, z czego aż 13 z rzędu. W ostatnim jej rywalka Łesia Curenko wycofała się przed jego rozpoczęciem.  Brazylijka zaczęła być upatrywana przez ekspertów jako jedna z faworytek do zagrożenia Idze Świątek w drodze po wygraną na Wimbledonie. Znakomita passa Mai została jednak przerwana. I to w przededniu startu londyńskiej imprezy. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Pogromczynią Brazylijki okazała się być Petra Kvitova, która rozprawiła się z Maią w dwóch setach 7:6, 6:4 Ostatecznie brazylijska tenisistka skończyła więc na koncie z trzynastoma wygranymi na trawie z rzędu, co i tak jest najlepszym wynikiem w tenisie od 2018 roku. Wówczas Serena Williams wygrała dwadzieścia spotkań z rzędu na tej nawierzchni.

Passa zwycięstw dała Brazylijce dwa triumfy w turniejach w Nottingham oraz Birmingham. Jej rywalka Czeszka Kvitova zmierzy się w finale turnieju w Eastbourne ze zwyciężczynią meczu Ostapenko - Giorgi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.