Legenda reaguje po skazaniu Borisa Beckera. "To parodia"

John McEnroe, bliski przyjaciel skazanego za oszustwa finansowe Borisa Beckera i trzykrotny triumfator Wimbledonu wypowiedział się na temat wsadzenia Niemca za kratki. Amerykanin stwierdził, że cała ta sytuacja to "parodia", a przy tym ubolewał nad brakiem możliwości widywania się z przyjacielem.

W kwietniu tego roku trzykrotny zwycięzca Wimbledonu Boris Becker został skazany na 2,5 roku więzienia za ukrywanie aktywów i pożyczek w kwocie 2,5 miliona funtów, chcąc uniknąć spłaty długów. 54-latek ostatecznie został uznany za winnego czterech zarzutów na podstawie ustawy o niewypłacalności.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

McEnroe ubolewa nad skazaniem Beckera

Becker odbywa karę pozbawienia wolności w więzieniu Huntercombe niedaleko Henley w południowej Anglii, a pod koniec wyroku może zostać deportowany do swojej ojczyzny. Niemiec swego czasu często pojawiał się w programach na antenie telewizji BBC, ale po skazaniu nie emitowano już treści z jego udziałem.

Wielki żal w związku ze skazaniem Beckera wyraził jego bliski przyjaciel, 60-letni John McEnroe, trzykrotny zwycięzca Wimbledonu w latach 1981, 1983 i 1984. - Czuję się okropnie. Boris jest moim przyjacielem i to jest po prostu straszne. Gdyby to było możliwe i gdyby mógł się widywać z ludźmi, chciałbym się z nim spotkać - powiedział Amerykanin.

McEnroe ocenia działania Beckera

W wywiadzie dla "The Sun" McEnror wychwalał Beckera i to, jakim był tenisistą. - Jest jednym z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w tę grę. To wiele dla niego znaczyło. Przez długi czas sporo musiał przejść. Ciągle mi powtarzał, że wszystko będzie dobrze. Był bardzo pewny siebie na korcie - dodał.

63-latek odniósł się również do kwestii, które doprowadziły Beckera za kratki. - Nawet jeśli jesteś świetnym sportowcem, niekoniecznie jesteś świetnym inwestorem i nieodpowiednio dbasz o swoje pieniądze poza kortem. To pokazuje, jak ważne jest posiadanie dobrych ludzi wokół siebie. Wychodzi na to, że on takich nie miał. To niefortunne. Nie wiem, czy ktokolwiek z nas spodziewał się, że do tego dojdzie. To parodia - stwierdził McEnroe.

Boris Becker był zawodowym tenisistą w latach 1984 - 1999. W tym czasie wygrał 49 turniejów rangi ATP i sięgnął po sześć wielkoszlemowych tytułów. W latach 2013-2016 był trenerem Novaka Djokovicia, który w tym czasie wygrał sześć turniejów wielkoszlemowych i dwukrotnie triumfował w ATP World Tour Finals.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.