Klęska Miedwiediewa. W półfinale mógł grać z 303. zawodnikiem rankingu

Daniił Miedwiediew odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP 250 na Majorce. Rosjanin przegrał 3:6, 2:6 z Roberto Bautistą Agutem i nie potrafił pokonać Hiszpana po raz czwarty w karierze. Teraz przed Bautistą rewelacja turnieju - Szwajcar Antoine Bellier, zajmujący 303. miejsce w rankingu ATP.

Daniił Miedwiediew (ATP 1.) mierzył się z Roberto Bautistą Agutem (ATP 20.) w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Halle. Wtedy lepszy okazał się Rosjanin, który wygrał 6:2, 6:4. Później Miedwiediew awansował do finału, gdzie gładko przegrał z Hubertem Hurkaczem (ATP 10, 1:6, 4:6). W tym tygodniu Daniił Miedwiediew zdecydował się na udział w turnieju ATP 250 na Majorce. Rosjanin bronił tytułu wywalczonego w Hiszpanii w zeszłym roku, kiedy to pokonał Amerykanina Sama Querreya (6:4, 6:2). 

Zobacz wideo Z Raszyna na tenisowe salony. "Iga Świątek przebiła księcia Józefa Poniatowskiego" [Reportaż]

Daniił Miedwiediew znów przegrał z Roberto Bautistą. Nie obroni tytułu z zeszłego roku

Daniił Miedwiediew rywalizował z Roberto Bautistą Agutem po raz piąty w karierze. Od początku spotkania zawodziły największe atuty Rosjanina - płaskie uderzenia, serwis czy dłuższe wymiany. Miedwiediew starał się grać m.in. drop-shotami, ale nie był w stanie sprostać Hiszpanowi. Roberto Bautista potrzebował 71 minut, żeby wygrać 6:2, 6:4. Tym samym Bautista wygrał czwarty raz w karierze z Daniiłem Miedwiediewem.

- Musiałem grać naprawdę dobrze, żeby wygrać z Miedwiediewem. Byłem bardziej przekonany do swojej gry, niż tydzień temu. Starałem się uderzać mocno i myślę, że zagrałem naprawdę dobry mecz. Musiałem być bardzo pewny - mówił Roberto Bautista Agut po wygranym ćwierćfinale. Hiszpan dodatkowo wygrał czwarty raz w historii z liderem światowego rankingu. Wcześniej trzykrotnie pokonał Serba Novaka Djokovicia (ATP 3.), odpowiednio w 2016 roku w Szanghaju, w 2018 roku w Dausze oraz w 2019 roku w Miami.

Teraz rywalem Roberto Bautisty Aguta będzie rewelacja turnieju na Majorce, czyli Szwajcar Antoine Bellier (ATP 303.). 25-letni Szwajcar występował w tym sezonie jedynie w turniejach rangi Challenger. Turniej w Majorce rozpoczął jeszcze w kwalifikacjach. W drabince głównej turnieju ograł Federico Delbonisa (85. ATP), Pablo Carreno-Bustę (19. ATP) oraz Tallona Griekspora (53. ATP). Dla Belliera, który w ostatnich latach występował w turniejach rangi Challenger oraz ITF, to największy sukces w tym sezonie.  

Bautista Aguta będzie walczył o wygranie drugiego turnieju w tym sezonie - wcześniej w Dausze w finale pokonał Gruzina Nikołoza Basilaszwiliego (ATP 27, 6:3, 6:4). Bautista do tej pory wygrał tylko jeden turniej na kortach trawiastych - dokonał tego w 2014 roku w ’s-Hertogenbosch, gdzie pokonał 2:6, 7:6, 6:4 Niemca Benjamina Beckera.

Więcej o: