Kolejne Polki zagrają na Wimbledonie. Historyczny wynik Polski

W czwartek Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska wzięły udział w finale kwalifikacji do Wimbledonu. Na turnieju zobaczymy obie nasze zawodniczki. Kawa pokonała Leolię Jeanjean 2:0 (7:5, 6:2), a Chwalińska okazała się lepsza od Coco Vandeweghe i wygrała 2:1 (6:3, 3:6 6:4). Oznacza to, że na angielskich kortach zobaczymy aż siedmiu Polaków, to historyczny wynik.

Już 27 czerwca rozpocznie się prestiżowy turniej Wimbledon. W czwartek wielu tenisistów i tenisistek wzięło udział w finale kwalifikacji do tych rozgrywek. Jednymi z nich były Katarzyna Kawa (132. WTA) oraz Maja Chwalińska (172. WTA)

Świetny mecz Katarzyny Kawy. Polka zagra na Wimbledonie

Rywalką Katarzyny Kawy była Leolia Jeanjean (146. WTA). W pierwszym secie byliśmy świadkami bardzo wyrównanej rywalizacji. W pewnym momencie Francuzka wyszła na dwupunktowe prowadzenie, jednak Polka błyskawicznie doprowadziła do remisu. Obie tenisistki zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony, ale ostatecznie pierwszego seta wygrała Kawa 7:5.

Britain TennisOstrzeżenie dla Świątek. Maia szybuje, najlepsza seria od czterech lat

Drugi set niemal całkowicie należał już do naszej reprezentantki. Polka miała w nim wyraźną przewagę i ostatecznie wygrała go 6:2. Dzięki temu zwycięstwu Katarzyna Kawa awansowała na Wimbledon po raz pierwszy w swojej karierze.

Maja Chwalińska również nie zawiodła, choć miała piekielnie trudną przeprawę

Maja Chwalińska w kwalifikacjach do Wimbledonu zmierzyła się z Coco Vandeweghe (160. WTA). Pierwszy set nie ułożył się po myśli naszej reprezentantki. Choć na początku starcie było wyrównane i po czterech gemach utrzymywał się wynik 2:2, to później lepsza była już Amerykanka. Vandeweghe odskoczyła Chwalińskiej na trzypunktową przewagę i ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:3.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi set zaczął się bardzo podobnie, co pierwszy. Na początku utrzymywał się remis 2:2, jednak później to Polka pokazała się z lepszej strony. Tym razem to nasza reprezentantka objęła prowadzenie nad przeciwniczką i nie oddała go już do końca. Dzięki temu drugi set wpadł na konto Chwalińskiej, która wygrała go 6:3 i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był trzeci set.

W nim początkowo ponownie obserwowaliśmy wyrównaną walkę. Obie tenisistki prezentowały bardzo zbliżony poziom i dzieliły się między sobą gemami. Ostatecznie tego emocjonującego seta wygrała Chwalińska 6:4. Tym samym także i ona po raz pierwszy w historii zagra na Wimbledonie.