Roger Federer wyznaczył datę powrotu. Znakomite informacje dla kibiców

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej koniecznością dojścia do siebie po operacji kolana, Roger Federer już jesienią ponownie pojawi się na korcie. 41-letni Szwajcar zapowiedział nawet, że planuje rywalizować również w kolejnym sezonie.

Niebawem minie rok od momentu, w którym Roger Federer po raz ostatni pojawił się na korcie w oficjalnym meczu. Szwajcar nie występuje od ubiegłorocznej edycji Wimbledonu, kiedy to w ćwierćfinale przegrał z Hubertem Hurkaczem. Powodem tak długiej absencji była operacja kolana i późniejsza rehabilitacja.

Zobacz wideo "To nie będzie koniec Rogera Federera"

Hubert Hurkacz i Nick KyrgiosHurkacz zagra z Kyrgiosem w półfinale ATP w Halle. Mecz już w sobotnie popołudnie

Wiadomo, kiedy Federer wróci do gry

Pomimo zaawansowanego wieku i wygrania praktycznie wszystkiego, co zawodowy tenisista może wygrać, 41-latek nie zamierza kończyć kariery sportowej. Federer zapowiedział już, jakie ma plany na kolejne miesiące. Wiele wskazuje na to, że wystąpi w Pucharze Lavera w dniach 23-25 września i turnieju ATP 500 w Bazylei, który odbędzie się w dniach 24-30 października.

- To idzie krok po kroku. Operację przeszedłem w sierpniu i już wtedy wiedzieliśmy, że czeka mnie długa droga. To jeszcze potrwa. Muszę uzbroić się w cierpliwość. Celem jest przygotowanie się do Pucharu Lavera i turnieju w Bazylei - zdradził w wywiadzie dla "Tages Anzeiger".

Federer chce zagrać w kolejnym sezonie

Szwajcar ma nawet przygotowany dokładny plan na dwa jesienne turnieje. - Najważniejsze jest, żebym wrócił do formy i mógł trenować. Puchar Lavera będzie dobry na początek, bo nie będę musiał rozegrać pięciu-sześciu meczów w ciągu tygodnia. W Bazylei powinienem być w stanie to zrobić - dodał.

Hurkacz zagra z enfant terrible tenisa. Po nudzie czas na popcornHurkacz zagra z enfant terrible tenisa. Po nudzie czas na popcorn

Federer następnie zapowiedział, że "zdecydowanie chce wystąpić w sezonie 2023", choć nie był jeszcze w stanie określić, gdzie i kiedy. - Przebyłem długą drogę. Nie jestem daleko od powrotu. Mam w sobie nadzieję. Najbliższe trzy-cztery miesiące będą kluczowe - stwierdził niezwykle doświadczony tenisista.

Więcej o: