Nadal mimo problemów może wystąpić na Wimbledonie. "Od tygodnia nie kuleję"

- Jest szansa, że zagram na Wimbledonie - powiedział Rafael Nadal na konferencji prasowej, którą zwołał na piątkowe popołudnie.

Rafael Nadal (4. ATP) niespełna dwa tygodnie temu wygrał po raz czternasty w karierze turniej Roland Garros. Kilka dni później poruszał się o kulach. Hiszpan już w czasie turnieju miał ogromne problemy ze stopą (kończył turniej z lekami przeciwbólowymi), dlatego legendarny tenisista musiał się poddać radioterapii.

Zobacz wideo Co Artur Szpilka wniesie do KSW? "Jesteśmy realistami"

"Jest szansa, że zagram na Wimbledonie"

Kilka dni temu Rafael Nadal zapowiedział, że w piątek przeprowadzi bardzo ważną konferencję prasową. Dziennikarze zastanawiali się, jaki będzie jej temat. Spekulowano, że wątpliwe, by ogłosił na niej tylko, że będzie ojcem. Bardziej prawdopodobne było, że Rafael Nadal powie coś na temat swojej przyszłości. Tej bliskiej związanej z udziałem w Wimbledonie oraz dalszej.

22-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych na konferencji prasowej skupił się na przedstawieniu swojego staniu zdrowia.

- Ostatni tydzień treningów powiedział mi, że jest szansa, że zagram na Wimbledonie. Taki jest mój zamiar - powiedział Rafael Nadal.

Ostatnio Hiszpan trenował na kortach trawiastych na Majorce. - Jestem szczęśliwy, bo nie kulałem od tygodnia. Zauważyłem zmiany po zabiegu. Nadal mam dziwne odczucia. Czasami nie czuję stopy, ale ból, który nie pozwalał mi utrzymać ciężaru na stopie, wreszcie ustąpił - dodał zwycięzca Roland Garros.

Nadal cierpi na rzadką chorobę zwyrodnieniową zwaną zespołem Mullera-Weissa, która wpływa na kości w stopach. Z tego powodu Nadal w zeszłym roku obawiał się, że z powodu tej choroby będzie musiał zakończyć karierę.

Hiszpan ostatni raz na kortach trawiastych zagrał 21 grudnia 2019 roku. Od tamtej pory z powodu urazów, opuszczał występy na trawie.

- Nie grałem na trawie od prawie trzech lat i jestem podekscytowany. Muszę się jednak dostosować do tamtejszej nawierzchni. Każdego dnia odzyskuję rytm i czuję się lepiej. Został mi tydzień przed rozpoczęciem Wimbledonu, muszę się jeszcze sprawdzać i zobaczyć, czy będę w stanie być tam w formie i rywalizować - dodał Nadal.

Wimbledon ruszy w poniedziałek, 27 czerwca. Nadal wygrał ten turniej w 2008 i 2010 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.