Niespodziewana krytyka Nadala prosto z Hiszpanii. "Robi z siebie ofiarę i szuka wymówek"

Rafael Nadal musi się zmierzyć z niespodziewaną krytyką prosto z ojczyzny. Wybitny hiszpański biegacz średniodystansowy, Jose Luis Gonzalez, krytykuje tenisistę za zbyt częste mówienie o swoich problemach zdrowotnych. - Robi z siebie ofiarę i szuka wymówek na wypadek, gdyby uzyskał zły wynik - mówi lekkoatleta.

Rafael Nadal bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych tenisistów w historii tej dyscypliny sportu. Hiszpan aż 22 razy wygrywał turnieje zaliczane do Wielkiego Szelema i jest pod tym względem absolutnym rekordzistą. Utrzymanie się przez lata na szczycie nie przyszło mu jednak łatwo. 36-latek od lat zmaga się z syndromem Muellera-Weissa, chorobą zwyrodnieniową kości stóp.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Niespodziewana krytyka Nadala prosto z Hiszpanii. "Robi z siebie ofiarę i szuka wymówek"

Dlatego też często słyszymy o przerwach w grze Nadala. Po ostatnim triumfie na kortach Rolanda Garrosa, Hiszpan znów musi pauzować z powodu problemów ze stopą. Nie wiadomo, czy będzie w stanie wyleczyć się na czas, by wziąć udział w Wimbledonie. Słynna impreza na trawiastych kortach w Londynie rusza już 27 czerwca.

Rafael Nadal i Iga Świątek"Naprawdę jesteśmy tak złe?" - Marta Kostiuk pyta o zarobki tenisistek

Nie wszyscy doceniają jednak walkę Rafaela Nadala z własnymi słabościami i kolejnymi urazami. Tenisistę skrytykował w mocnych słowach Jose Luis Gonzalez, wybitny hiszpański biegacz, mistrz Europy i srebrny medalista mistrzostw świata w biegach średniodystansowych. Uważa on, że Nadal zbyt często mówi o swoich dolegliwościach. 

- Jeśli decydujesz się brać udział w zawodach, to znaczy, że jesteś gotowy. Podejmujesz wyzwanie i nie powinieneś mówić o swoich problemach fizycznych - stwierdził lekkoatleta w rozmowie z portalem abc.es. - Gdy opowiada tak dużo swoich dolegliwościach opinii publicznej, można to rozumieć, że robi z siebie ofiarę i że szuka wymówek na wypadek, gdyby uzyskał zły wynik - dodał. 

Gonzalez ponadto uważa, że są sportowcy, którzy mają znacznie większe kłopoty, niż Nadal. Nie decydują się jednak mówić o tym publicznie. - W gimnastyce są dziewczyny, które mają o wiele więcej problemów niż Nadal, mimo to nie mówią o tym tak dużo - uważa Hiszpan. 

AresztowanieByły tenisista z pierwszej setki ATP podejrzany o wykorzystanie dwóch podopiecznych

Więcej o: