Świątek zagra w Warszawie. Znamy ceny biletów. Trzeba sięgnąć głęboko do portfela

Iga Świątek weźmie udział w turnieju BNP Paribas Poland Open w Warszawie. Organizatorzy poinformowali, że w środę ruszyła druga tura sprzedaży biletów na turniej. Aby zobaczyć w akcji liderkę rankingu WTA, fani będą musieli sięgnąć głęboko do portfela.

Iga Świątek weźmie udział w turnieju BNP Paribas Poland Open, który odbędzie się w dniach 25-31 lipca w Warszawie. Organizatorami zawodów są ojciec polskiej tenisistki Tomasz Świątek oraz jej menedżerka Paulina Wójtowicz. To głównie ze względu na nich liderka rankingu WTA zdecydowała się pojawić na tym turnieju.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Znamy ceny biletów na BNP Paribas Poland Open. Jest drogo

W środę organizatorzy poinformowali, że ruszyła druga tura sprzedaży biletów na BNP Paribas Poland Open. Działacze podzielili je na dwie kategorie. 

  • Kategoria 1: 90 zł (pierwsze cztery dni turnieju), 140 zł (ćwierćfinał), 160 zł (półfinał), 250 zł (finał)
  • Kategoria 2: 60 zł (pierwsze cztery dni turnieju), 100 zł (ćwierćfinał), 120 zł (półfinał), 200 zł (finał)

Jak widać, ceny za poszczególne mecze są dość wysokie, a nadal nie wiemy, ile będą kosztować bilety kategorii Silver i Gold. Fani narzekają, że wejściówki są zbyt drogie. BNP Paribas Poland Open nie jest zbyt prestiżowym turniejem. Na ten moment nieznana jest pełna lista zawodniczek. Pewne jest jednak, że poza Igą Świątek, kibice nie zobaczą w akcji innych najlepszych tenisistek. Pomimo tego zainteresowanie zawodami jest duże. Na jednej z platform, na której można sprzedawać bilety pojawił się napis, że wejściówki są aktualnie niedostępne. 

Pictures of the Week Europe and Africa Photo Gallery Serena Williams zagra w Wimbledonie. Rok przerwy i niespodziewany powrót

Wysokie ceny biletów mogą jednak nieco dziwić. Dla porównania kosz obejrzenia meczów podczas jednego dnia na WTA 250 w Pradze wynosi zaledwie niecałe 20 złotych. Z drugiej jednak strony na turniej Bad Homburg podobna wejściówka kosztuje aż 256 złotych. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Turniej BNP Paribas Poland Open nie będzie pierwszymi zawodami w tym roku w Polsce, w których weźmie udział Iga Świątek. Polka w kwietniu wystąpiła także wraz z reprezentacją Polski w Billie Jean Cup, który odbył się w Radomiu. Rywalkami naszych tenisistek były Rumunki. Polki nie dały szans przeciwniczkom i pewnie wygrały 4:0. 

Sensacja. Zawodnik nr 180. w rankingu wygrał z finalistą Rolad Garros. Pogrom faworytów Sensacja. Zawodnik nr 180. w rankingu wygrał z finalistą Rolad Garros. Pogrom faworytów

Więcej o: