Rosjanie już się boją. Kolejny turniej Wielkiego Szlema może ich wykluczyć

Niedawno władze Wimbledonu postanowiły zdyskwalifikować rosyjskich oraz białoruskich tenisistów z udziału w turnieju. Rosjanie obawiają się, że na tym wykluczenia się nie skończą i wieszczą dyskwalifikację swoich zawodników także i w kolejnych turniejach.

Władze Wimbledonu zdyskwalifikowały rosyjskich i białoruskich tenisistów z udziału w turnieju. W związku z tą decyzją ATP oraz WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych za te rozgrywki. Rosjanie byli zachwyceni reakcją tych organizacji i stwierdzili, że Wimbledon "został słusznie ukarany". 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Rosjanie obawiają się kolejnych wykluczeń z wielkoszlemowych turniejów

Ich radość nie trwała jednak długo. Rosjanie zaczęli się obawiać, że ich tenisiści zostaną także wykluczeni z innych wielkoszlemowych turniejów. Mowa między innymi o Australian Open. Dziennikarze argumentują możliwą dyskwalifikację z australijskich rozgrywek po tym, co spotkało Novaka Djokovicia podczas tegorocznej edycji turnieju. Serb został wyrzucony z rozgrywek, ponieważ nie był zaszczepiony. Ich zdaniem, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby organizatorzy podjęli podobną decyzję także w sprawie rosyjskich zawodników. Jak informuje portal Championat.com, ATP w przypadku kolejnych dyskwalifikacji Rosjan, również nie będzie przyznawało punktów za udział w turniejach.

Do tej pory jedynie Wimbledon oficjalnie wyrzucił rosyjskich tenisistów z rozgrywek, ale rosyjskie media obawiają się, że w ślady za Anglikami może pójść także Roland Garros. Ich zdaniem organizatorzy paryskiego turnieju mogą ugiąć się pod presją innych działaczy i również wyrzucić rosyjskich tenisistów. Dziennikarze wieszczą, że prędzej czy później cztery największe wielkoszlemowe rozgrywki zjednoczą się przeciwko Rosjanom, tak aby stworzyć jedną organizację, wyjętą spod kontroli WTA i ATP. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tegoroczny Wimbledon rozpocznie się już 27 czerwca. W rozgrywkach weźmie udział Iga Świątek, która będzie liczyła na przedłużenie swojej kapitalnej serii. Polka wygrała już sześć turniejów z rzędu i jest niepokonana od 35. meczów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.