Hubert Hurkacz w finale debla w Stuttgarcie. Zadecydowały dwa tie-breaki

Hubert Hurkacz awansował do finału debla w turnieju ATP na kortach trawiastych w Stuttgarcie. Polak w parze z Chorwatem Matem Paviciem pokonali duet Rohan Bopanna/Denis Shapovalov 7:6 (7:1) 7:6 (7:5). W niedzielę zagrają o końcowy tryumf.

Hubert Hurkacz (13. ATP) co prawda przegrał już w pierwszej rundzie singla turnieju ATP w Stuttgarcie, jednak w deblu prezentuje się znakomicie. Polak w parze z Chorwatem Matem Paviciem pokonywali kolejne rundy, by w piątek zawalczyć w półfinale imprezy. Rywalami rozstawionej z numerem 3. pary był hindusko-kanadyjski debel Rohan Bopanna/Denis Shapovalov.

Wyrównana walka i dwa tie-breaki

Pierwszy set tego meczu był bardzo wyrównany. Obie pary pewnie utrzymywały swoje podania, nie pozwalając rywalom się przełamać. Choć Hurkacz i Pavić byli blisko przełamań w w trzecim i piątym gemie, nie udało się do nich doprowadzić. O losach tej partii zadecydował tie-break. W nim Polak i Chorwat oddali przeciwnikom tylko pierwszy punkt, wygrywając siedem kolejnych akcji i tym samym całego seta 7:6 (7:1).

Iga Świątek. Wimbledon 2021WTA wzięło pod lupę Igę Świątek przed Wimbledonem. "Nie brzmiała zbyt pewnie"

Także w drugim secie żadna z par nie zdołała doprowadzić do przełamania. Szanse na to miały tym razem obie strony. W dziesiątym gemie przy podaniu Bopanna i Shapovalova polsko-chorwacki duet miał nawet piłkę meczową, jednak nie udało się jej wykorzystać. Losy tego seta rozstrzygnęły się tym samym w tie-breaku. Lepiej rozpoczęli go rywale, ale później serią sześciu wygranych piłek popisali się Hurkacz i Pavić. Po chwili było już po meczu, bowiem Polak i Chorwat wykorzystali łącznie trzecią piłkę meczową, wygrywając 7:6(7:5) i awansując do finału.

Iga ŚwiątekNajwiększy atut Igi Świątek. "Ja dominuję i ja decyduję"

W meczu o tryumf w turnieju rozstawieni z numerem 3. Hurkacz i Pavić powalczą ze zwycięzcami drugiego półfinału. W sobotę zmierzą się w nim pary Tim Puetz/Michael Venus i Fabrice Martin/Andreas Mies. Początek finału zaplanowany jest w niedzielę o godzinie 10.