Kiedy Iga Świątek wróci na kort? Jest szansa, że zagra przed Wimbledonem

Iga Świątek wycofała się z zaplanowanego na przyszły tydzień turnieju w Berlinie. Na ten moment jedynym startem Polki na kortach trawiastych jest Wimbledon. Jest jednak możliwość, aby liderka światowego rankingu wróciła na kort wcześniej.

Ostatnie miesiące były świetne w wykonaniu Igi Świątek. Polka wygrała sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy Roland Garros i wyśrubowała passę 35 zwycięstw z rzędu. Najlepsza tenisistka świata nie ukrywała jednak, że kosztowało ją to sporo siły i będzie potrzebowała przerwy przed planowanym występem na Wimbledonie

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Iga Świątek wycofała się z turnieju w Berlinie. Czy Wimbledon będzie jedynym turniejem na trawie? 

Zgodnie z pierwotnym planem Świątek miała wystąpić w turnieju WTA 500 w Berlinie. W czwartek Polka poinformowała, że wycofuje się z turnieju, który rozpocznie się już 13 czerwca i potrwa przez cały przyszły tydzień. 

Na ten moment jej kolejnym startem będzie wielkoszlemowym Wimbledon, który rozpocznie się 27 czerwca. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, Polka będzie miała ponad trzytygodniową przerwę w startach. Oznacza to również, że wystąpi w jednej z najważniejszych imprez w sezonie bez ani jednego meczu rozegrane na kortach trawiastych. 

Wycofanie się z turnieju w Berlinie nie oznacza jednak, że nie ma szans na to, abyśmy obejrzeli Świątek na korcie. W tygodniu poprzedzającym Wimbledon rozegrane zostaną turnieje w WTA 500 w Eastbourne oraz WTA 250 w Bad Homburg w Niemczech. Listy startowe obu turniejów są już zamknięte, ale Polka może ubiegać się o "dziką kartę". I jako liderka rankingu WTA raczej nie będzie miała problemów z ich otrzymaniem. 

Dla Igi Świątek to nie pierwsza decyzja o wycofaniu się z zawodów. Tuż po wygranym turnieju w Miami miała wystartować w Madrycie. Zamiast tego wolała w pełni wyleczyć kontuzję ręki i wrócić do gry w Rzymie. Turniej ten wygrała i z zapasem sił poleciała do Paryża, gdzie była najlepsza także w turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.