Rafael Nadal walczy z czasem i bólem. Wujek Toni daje nadzieję

- Wimbledon zaczyna się za niecałe dwa tygodnie, więc zobaczmy, czy Rafael Nadal zdoła tam zagrać. Leczenie przebiega pomyślnie, więc są na to szanse - powiedział wujek i były trener hiszpańskiego tenisisty Toni Nadal. 61-latek odniósł się także do kontuzji stopy, z którą zmaga się 14-krotny triumfator Ronalda Garrosa.

Rafael Nadal (4. ATP) bardzo dobrze zaprezentował się podczas minionego Rolanda Garrosa i 14. raz w swojej karierze triumfował podczas turnieju w Paryżu. Hiszpan w finale rozprawił się z Casperem Ruudem (6. ATP) 6:3, 6:3, 6:0.

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

France Tennis French OpenIga Świątek wycofała się z turnieju w Berlinie. Wróci dopiero na Wimbledon

Rafael Nadal wystąpi podczas Wimbledonu? "Leczenie przebiega pomyślnie, są na to szanse"

Hiszpan po meczu przyznał, że podczas Rolanda Garrosa grał z kontuzjowaną stopą i przyjmował wiele zastrzyków znieczulających ból. - Grałem, przyjmując zastrzyki na nerwy, które znieczuliły moją stopą. Nie czułem bólu, ale nie czułem też stopy. Dzięki temu mogłem występować, ale to zwiększało ryzyko skręcenia kostki lub innej kontuzji. To był Roland Garros. Każdy wie, ile znaczy dla mnie ten turniej, więc chciałem spróbować i dać sobie szansę - powiedział wówczas Nadal

Wiadomość o kontuzji zawodnika postawiła pod znakiem zapytania jego występ podczas następnego turnieju wielkoszlemowego - Wimbledonu. Wiele wskazuje jednak na to, że 36-latek wystąpi w Londynie. - Wimbledon zaczyna się za niecałe dwa tygodnie, więc zobaczmy, czy Rafael zdoła tam zagrać. Leczenie przebiega pomyślnie, więc są na to szanse - przyznał były trener Hiszpana Toni Nadal w rozmowie z Eurosportem. 

- Nadal chce wykorzystać dobry sportowy moment, przez który przechodzi i wygrać kolejny Wielki Szlem. Rafa musiał przezwyciężyć wiele trudności i nadal znajduje się w stawce, mimo że wygrał już sporo nagród i odniósł duże sukcesy. Od 2005 roku gra z dużym bólem. Jest on tak silny, że czasem Rafa nie mógł ukończyć sesji treningowej - dodał.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

France Tennis French OpenHurkacz i festiwal niewykorzystanych szans. Porażka Polaka w Stuttgarcie

Nadal do tej pory dwukrotnie wygrywał podczas Wimbledonu w 2008 i 2010 roku. Oprócz tego trzykrotnie był finalistą turnieju w Londynie. Tegoroczne rozgrywki wielkoszlemowe w Anglii rozpoczną się 27 czerwca i potrwają do 10 lipca.

Więcej o: