Jerzy Janowicz walczy o swoją karierę. Weźmie udział w kolejnym turnieju

Jerzy Janowicz wraca do tenisa. Polak zagrał w tym roku w dwóch turniejach rangi ATP Challenger Tour. Tenisista weźmie udział w kolejnych zawodach. Już w środę zmierzy się z Władysławem Orłowem w ITF w Bytomiu.

Powrót Jerzego Janowicza do tenisa nie należy do udanych. W marcu Polak przegrał z Denisem Jewsiejewem 6:4, 3:6, 6:7 (4:7) w challengerze w Lugano. W zeszły wtorek tenisista w Poznaniu zmierzył się z Elmarem Ejupoviciem na turnieju tej samej rangi w Poznaniu. 31-latek znów musiał uznać wyższość rywala i został pokonany 6:7, 1:6. 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Jerzy Janowicz znów pojawi się na korcie. Polak zagra na ITF w Bytomiu

Nieudany powrót na korty nie zraża Jerzego Janowicza. Polak weźmie udział w kolejnym turnieju. Tym razem zagra na ITF w Bytomiu. Dla 31-latka będzie to powrót do korzeni. Tenisista po raz ostatni występował na tym szczeblu 10 lat temu, kiedy to doszedł do finału w Birkenhead. Janowicz nie jest notowany w rankingu ATP, z tego powodu udział w tym turnieju gwarantuje mu dzika karta otrzymana od organizatorów. 

W pierwszej rundzie zawodów ITF wzięło udział łącznie 12 reprezentantów Polski, z czego jedynie Piotr Pawlak, Piotr Czaczkowski i Sandro Szic awansowali dalej. Pierwszym rywalem Janowicza w tych rozgrywkach będzie Władysław Orłow. Mecz odbędzie się w środę o 10:00. Początkowo spotkanie było zaplanowane na wtorek, ale zostało przełożone ze względu na złe warunki atmosferyczne. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Janowicz w przeszłości był bardzo utalentowanym tenisistą. Polak najlepszy okres w profesjonalnej karierze przeżywał w 2013 roku. Dotarł wtedy między innymi do półfinału Wimbledonu. W tamtym okresie plasował się także na 14. pozycji w rankingu ATP. W rozwoju kariery przeszkodziły mu liczne urazy, z którymi zmaga się do dziś oraz trudny charakter, dający o sobie czasami znać.

Więcej o: