Finał Billie Jean King Cup nie dla Polski. Wybrano gospodarza turnieju

Rada Dyrektorów ITF ogłosiła, że listopadowe zmagania w turnieju Billie Jean King Cup odbędą się w Wielkiej Brytanii, której reprezentantki dzięki temu znajdą się wśród rywalizujących drużyn. O prawo do organizacji turnieju ubiegała się również Polska.

Finały tegorocznej edycji turnieju Billie Jean King Cup zaplanowano na 8-13 listopada w Glasgow. O zwycięstwo będzie rywalizować 12 zespołów, wśród których rzecz jasna znalazła się reprezentacja Polski. W kwietniowej serii gier biało-czerwoni bez żadnych problemów pokonali w meczu eliminacyjnym Rumunię.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Polska nie będzie organizatorem BJKC

Poza polskimi tenisistkami w listopadowym turnieju wystąpią również zawodniczki z Australii, Belgii, Czech, Holandii, Kanady, Kazachstanu, Słowacji, Szwajcarii, USA i Włoch. Dziką kartę otrzymały również Brytyjki, które co prawda przegrały w eliminacjach z Czeszkami, ale udział w zmaganiach zapewniła im rola organizatorek.

Podczas kwietniowych eliminacji rzecznik prasowy Polskiego Związku Tenisa Tomasz Dobiecki zapowiadał, że zamierza złożyć aplikację o organizację finałowego turnieju. Rada Dyrektorów ITF podjęła jednak decyzję o przyznaniu prawa organizacji Wielkiej Brytanii.

Znamy format listopadowych zmagań

Dla reprezentantek Polski będzie to pierwszy udział w finałowym turnieju Billie Jean King Cup w nowej formule. W kwietniowych meczach eliminacyjnych zawodniczki prowadzone przez kapitana Dawida Celta i trenera Macieja Domkę pokonały w Radomskim Centrum Sportu 4:0 tenisistki z Rumunii. Polki wystąpiły w składzie Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Alicja Rosolska.

W finałowym turnieju w Glasgow początkowo drużyny będą rywalizować w formacie Round Robin. 12 zespołów zostanie podzielonych na cztery grupy, a awans do półfinałów wywalczy po jedna z każdej z nich.

Więcej o: