Agnieszka Radwańska powróciła na kort. Wygrała razem z siostrą

Agnieszka Radwańska zaliczyła udany powrót do tenisa. Polka razem ze swoją siostrą bierze udział w Superlidze, gdzie reprezentuje barwy Mery Warszawa. Ich drużyna pokonała Olimpię Poznań 4:2.

Agnieszka Radwańska wróciła na kort po czterech latach od zakończenia kariery. Była wiceliderka rankingu WTA reprezentuje wraz z siostrą Merę Warszawa. Klub bierze udział w rozgrywkach Superligi. W miniony weekend odbyła się druga kolejka tego turnieju, w której drużyna sióstr Radwańskich zmierzyła się z Olimpią Poznań. 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Udany powrót Agnieszki Radwańskiej do tenisa. Polka wygrała razem z siostrą

W Superlidze reprezentanci klubów grają ze sobą łącznie sześć spotkań, w tym dwa deblowe. W pierwszym meczu Urszula Radwańska podejmowała Kamillę Bartone. Polska tenisistka pokonała rywalkę 6:0, 3:6, 12:10. W piątym spotkaniu na korcie pojawiła się Agnieszka Radwańska, która wraz ze swoją siostrą zagrała w deblu z Bartone i Anastazją Sobolewą. Polki pokonały przeciwny duet 6:3, 6:4.

Siostry Radwańskie przyczyniły się do zwycięstwa swojej drużyny. Mera Warszawa pokonała Olimpię Poznań 4:2. Było to już drugie zwycięstwo klubu ze stolicy Polski w trwających rozgrywkach. W następnej kolejce tenisiści Mery zmierzą się z AZS Tenis Poznań. Spotkania zaplanowane są na 3 lipca. 

WKT Mera Warszawa -  Olimpia Poznań 4:2

  • Urszula Radwańska - Kamilla Bartone 6:0, 3:6, 12:10
  • Aleksandra Jeleń - Anna Korzeniak 6:2, 6:1
  • Daniel Michalski - Aldin Setkic 6:7 (2), 4:6
  • Luca Vanni - Jurgen Zopp 6:4, 6:4
  • Agnieszka Radwańska/Urszula Radwańska - Kamilla Bartone/Anastazja Soboleva 6:3, 6:4
  • Daniel Michalski/Luca Vanni - Aldin Setkic/Jurgen Zopp 3:6, 6:7(5)

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Agnieszka Radwańska w przeszłości była tenisistką z licznymi sukcesami. Polka doszła do finału Wimbledonu w 2012 roku. Wówczas przegrała z Sereną Williams 1:6, 7:5, 2:6. Na swoim koncie ma także 20 wygranych turniejów singlowych WTA. Przez lata utrzymywała miejsce wśród dziesięciu najlepszych tenisistek świata. W najlepszym momencie kariery zajmowała drugą pozycję w rankingu WTA. 

Więcej o: