Wbiegła na kort i przypięła się do siatki. Sceny w półfinale Roland Garros

Półfinałowe spotkanie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros pomiędzy Casperem Ruudem a Marinem Ciliciem zostało przerwane na 10 minut w czasie trzeciego seta. Powodem zawieszenia gry była kobieta, która wbiegła na kort i przywiązała się do siatki.

Do zdarzenia doszło w trzecim secie, gdy Casper Ruud (8. ATP) prowadził 4:1 i obecnie trwało jego podanie. Młoda kobieta wbiegła wtedy na kort i przywiązała się do siatki. Spotkanie zostały momentalnie przerwane, a na korcie pojawili się ochroniarze.

Dramat Zvereva w półfinale Roland Garros. Opuścił kort na wózku. Nadal w finaleDramat Zvereva w półfinale Roland Garros. Opuścił kort na wózku. Nadal w finale

Półfinał turnieju Roland Garros został przerwany. Wszystko przez kobietę, która przykuła się do siatki

Kobieta uklęknęła przy siatce i przywiązała się do niej zapięciem, które miała również na swojej szyi. Ubrana była natomiast w koszulkę z napisem: "Pozostało nam 1028 dni", co jak przypuszczają francuskie media, może mieć związek z protestem dotyczącym zmian klimatycznych.

Transmisja meczu została wtedy przerwana, a zawodnicy udali się do szatni. Przerwa w grze trwała około 10 minut i później mecz został wznowiony.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Iga Świątek w meczu z Darią Kasatkiną - półfinał French Open na kortach Rolanda Garrosa, Paryż, 2 czerwca 2022 r.Iga Świątek robi furorę w Wielkiej Brytanii. "Uprawia inną dyscyplinę"

Nie było to jednak jedyne wydarzenie, z którego niewątpliwie zostaną zapamiętane piątkowe półfinały. W czasie wcześniejszego meczu pomiędzy Rafaelem Nadalem a Alexander Zverev, niemiecki tenisista doznał poważnej kontuzji kostki i nie mógł samodzielnie opuścić kortu. W finale turnieju w Paryżu zagra zatem 36-latek.