Iga Świątek już zarobiła fortunę w Roland Garros. Kolejnym zwycięstwem może ją podwoić

Triumf w Rolandzie Garrosie to nie tylko znaczące osiągnięcie sportowe. Wygrany turnieju na paryskich kortach zarobi również pokaźną sumę pieniędzy, a właśnie przed taką szansą stoi Iga Świątek.

Iga Świątek (1. WTA) nie dała szans Darii Kasatkinie (20. WTA) i wygrała 6:2, 6:1. Dzięki triumfowi nad Rosjanką 21-latka zagra w finale Rolanda Garrosa i stanie przed szansą na nie tylko na wygraną w turnieju, ale również pokaźną nagrodę pieniężną. 

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek nie miażdży tak jak przed Roland Garros? Powtarzała tylko: kilka dni wolnego

Rekord XXI wieku wyrównany. Serena Williams dogoniona, pora na VenusRekord XXI wieku wyrównany. Serena Williams dogoniona, pora na Venus

Ogromna nagroda za wygraną w Rolandzie Garrosie. Świątek może zarobić ponad 10 milionów złotych 

W tym roku organizatorzy turnieju byli bowiem bardziej hojni i po pandemicznym okresie, nagrody podczas Rolanda Garrosa wróciły do wartości z 2019 roku. Za wygraną w Paryżu można bowiem otrzymać 2,2 miliona euro, czyli o 800 tysięcy euro więcej niż w 2021. Wówczas Barbora Krejcikova zarobiła 1,4 miliona euro. 

Bardzo dużą nagrodę otrzymuje się jednak również za samo dotarcie do finału rozgrywek. Finalista Rolanda Garrosa otrzyma 1,1 miliona euro, czyli nieco ponad pięć milionów złotych i jest to kwota, którą zarobiła już Iga Świątek. W zawodach na paryskich kortach taką samą nagrodę otrzymują triumfatorzy męskiej jak i żeńskiej gry pojedynczej. 

Świątek za ewentualną wygraną w turnieju otrzyma także więcej niż za triumf w 2020 roku. Wtedy polska zawodniczka zainkasowała 1,6 miliona euro, czyli ok.7,3 miliona złotych.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Iga Świątek w meczu z Darią Kasatkiną na kortach Rolanda Garrosa. Półfinał French Open, Paryż, 2 czerwca 2022 r."Perfekcyjna Pani Kortu". Zachwyty nad grą Igi Świątek w półfinale Roland Garros

W finale turnieju Świątek zagra z Coco Gauff (23. WTA). Jeżeli chodzi o grę pojedynczą mężczyzn, to jutro odbędą się półfinały. Rafa Nadal (5. ATP) zmierzy się z Alexandrem Zverevem (3. ATP), a Casper Ruud (8. ATP) z Marinem Cilicem (23. ATP).

Pula nagród podczas Rolanda Garrosa: 

  • 2,2 mln euro - wygana
  • 1,1 mln euro - finał
  • 600 tys. euro - półfinał
  • 380 tys. euro - ćwierćfinał
  • 220 tys. euro - IV runda
  • 125,8 tys. euro - III runda
  • 86 tys. euro - II runda
  • 62 tys. euro - I runda
Więcej o: