Kasatkina pokona Świątek? Wilander kreśli scenariusz, ale sam w niego nie wierzy

Iga Świątek nie pamięta smaku porażki. Po środowej wygranej nad Jessiką Pegulą Polka przedłużyła swoją passę kolejnych zwycięstw do 33 meczów. Przed półfinałowym starciem z Darią Kasatkiną byli tenisiści, a obecnie eksperci zgodnie stwierdzili, że to ona jest faworytką tego meczu.

W środowym ćwierćfinale French Open najlepsza polska tenisistka po raz kolejny pokazała, że obecnie nie ma sobie równych. Polka pokonała Jessikę Pegulę 6:3, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju. W pojedynku o finał zagra z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Zobacz wideo Z Raszyna na tenisowe salony. "Iga Świątek przebiła księcia Józefa Poniatowskiego" [Reportaż]

Iga Świątek i Daria KasatkinaRosjanie drżą przed starciem z Igą Świątek. "Ma wszystko"

Wilander zachwycony Igą Świątek

Siedmiokrotny mistrz Wielkiego Szlema Mats Wilander nie wierzy w porażkę Polki w półfinale Rolanda Garrosa. - Daria Kasatkina ma instrumenty, dzięki którym Iga Świątek może pokonać samą siebie, ale nie ma możliwości, by jej zaszkodzić. Może wygrać, jeśli Iga wpadnie z panikę, ale nie sądzę, żeby to się stało - powiedział Szwed.

Ekspert Eurosportu zwrócił uwagę na siłę mentalną polskiej tenisistki - Jeśli możesz wszystkich zdominować w siedmiu meczach, oczywiście chciałbyś to zrobić, ale dobrze jest, gdy masz okazję się sprawdzić. W 2019 roku, gdy Iga wygrywała French Open, nie przegrała ani jednego seta. Sposób, w jaki przegrała seta przeciwko Zheng i to, jak wróciła do gry było świetne. Nie wpadła w panikę, co jest dla niej wielkim wzmocnieniem pewności siebie - ocenił Wilander.

Zdaniem Wilandera 21-latka ma jeszcze wiele przed sobą. - Myślę, że w tej chwili jest bardzo zmotywowana do pozostania w procesie dalszego wygrywania. Bardzo rzadko na tym turnieju widziałem, jak okazywała panikę. Rośnie jako tenisistka i choć szanuje wszystkie przeciwniczki, wie, że teraz jest półfinał i chce wygrać turniej - dodał Szwed.

Corretja wymienia zalety Świątek

Alex Corretja, dwukrotny finalista Rolanda Garrosa wyszczególnił zalety, którymi według niego dysponuje Iga Świątek - Kiedy wygrywasz tak wiele meczów, wszyscy cię szanują. Iga porusza się na korcie lepiej niż na przykład Pegula. Myślę, że jest również bardziej stonowana, ponieważ nieco bardziej podkręca swój forhend. Jej serwis również działa bardzo dobre. Ogólnie rzecz biorąc, jest niezwykle kompletna - ocenił Hiszpan.

Obecny ekspert Eurosportu również uważa, że Polka będzie faworytką półfinałowego starcia. - W meczu z Kasatkiną Iga będzie dyktować warunki. Kasatkina wykonuje niesamowitą robotę - dobrze się broni, dużo biega i stawia trudną do pokonania ścianę. W dużej mierze wszystko jednak będzie zależało od Polki - ocenił.

Iga Świątek i Amelie MauresmoIga Świątek jest rozczarowana słowami Mauresmo. "Mecze kobiet mniej atrakcyjne"

Półfinałowy mecz Iga Świątek - Darja Kasatkina zaplanowano na czwartek 2 czerwca. Organizatorzy

turnieju poinformowali, że spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 15.00.

Więcej o: