Iga Świątek zarobiła fortunę w Roland Garros

Iga Świątek nie planuje się zatrzymywać. W środę 21-latka awansowała do półfinału Rolanda Garrosa, dzięki czemu jej konto wzbogaciło się o kolejne 600 tysięcy euro. Łącznie od początku kariery najlepsza polska tenisistka zarobiła już astronomiczne pieniądze.

Iga Świątek prawdopodobnie zapomniała, jakie uczucia towarzyszą jej po przegranym meczu. Najlepsza polska tenisistka w środowe popołudnie pokonała Jessicę Pegulę i awansowała do półfinału Rolanda Garrosa. Było to jej 33. kolejne zwycięstwo. W starciu o finał turnieju w Paryżu 21-latka zagra z Darią Kasatkiną.

Zobacz wideo Z Raszyna na tenisowe salony. "Iga Świątek przebiła księcia Józefa Poniatowskiego" [Reportaż]

Kosmiczne zarobki Igi Świątek od początku kariery

Znakomite wyniki, pierwsze miejsce w rankingu WTA i kolejne zwycięstwa sprawiają, że Iga Świątek znacząco poprawia również stan swojego konta. Już w marcu tego roku, tuż po triumfie w Indian Wells podliczono, że najlepsza polska tenisistka od początku kariery zarobiła 7,19 mln dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 30 milionów złotych. Do tego oczywiście dochodzą jeszcze wpływy z kontraktów reklamowych.

Na ten moment, zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie WTA, zarobki Świątek od początku kariery przekroczyły 8,9 miliona dolarów, czyli ponad 38 milionów złotych. Tylko w 2022 roku Polka zarobiła nieco ponad 4 miliony dolarów (ponad 17 milionów złotych).

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ojciec zawodniczki w rozmowie z "Faktem" wyjaśnił jednak, jak wygląda podział kwot, jakie są podawane przy okazji kolejnych turniejów. - Podając wysokość turniejowych nagród, media cytują oficjalne komunikaty organizatorów. Być może warto dodać, że jeżeli za wygranie turnieju jest milion dolarów, to od razu potrąca się od tej kwoty około 40 procent – zależnie od tego, jakie podatki obowiązują w danym kraju - mówił.

Olbrzymie pieniądze od organizatorów French Open

Niezależnie od wysokości podatków, wiadomo już, że Iga Świątek znacząco poprawi stan swoich zarobków podczas French Open. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma 2,2 miliona euro, co w przeliczeniu daje ponad 10 milionów złotych. Łączna pula nagród w 2022 roku jest największa w historii i wynosi ponad 43 miliony euro.

Środowy awans do półfinału French Open po triumfie nad Jessicą Pegulą sprawił, że konto Igi Świątek wzbogaciło się o 600 tysięcy euro. Awans do finału zapewni jej premię w wysokości 1,1 miliona euro, zaś za triumf otrzyma dwukrotnie wyższą kwotę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.