Świątek poznała potencjalną rywalkę w półfinale. Życiowy sukces Rosjanki

Znamy już potencjalną rywalkę Igi Świątek w półfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Jeśli Polka wyeliminuje Jessikę Pegulę, zmierzy się z Darią Kasatkiną. Rosjanka w ćwierćfinale pokonała swoją rodaczkę Weronikę Kudiermietową 6:4, 7:6 (7-5).

W środę chwilę po godzinie 12:00 na korcie centralnym rozpoczął się pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten dzień meczów ćwierćfinałowych Rolanda Garrosa. Naprzeciwko siebie stanęły Daria Kasatkina (WTA 20.) i Weronika Kudiermietowa (WTA 29.). Pojedynek ten wyłonił potencjalną rywalkę Igi Świątek w półfinale wielkoszlemowej imprezy.

Iga Świątek poznała potencjalną rywalkę w półfinale Rolanda Garrosa. Polka musi już tylko wygrać z Pegulą

Pierwszego seta wygrała Kasatkina - 6:4. Kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli wyrównaną partię. Można powiedzieć, że o triumfie wyżej notowanej zawodniczki zadecydowały detale. Udało jej się przełamać serwis Kudiermietowej dwukrotnie, a sama straciła swoje podanie tylko raz. Popełniła także znacznie mniej niewymuszonych błędów.

Iga Świątek przygotowuje się do meczu z Qinwen ZhengIga Świątek "robotem"? Kibic wyjaśnił niezwykłe przygotowania Polki

Druga partia również zaczęła się od niezwykle wyrównanych wymian. Przy stanie 1:1 w Kasatkina przełamała Kudiermietową i wyszła na prowadzenie 2:1. Przewagę powiększyła jeszcze chwilę później. Przy własnym serwisie była niemal bezbłędna i oskoczyła rodaczce na 3:1. Kudiermietowa zrewanżowała się jednak także skuteczną grą przy swoim podaniu i zmniejszyła stratę ponownie do jednego gema.

Daria Kasatkina wygrała kolejnego gema przy swoim podaniu. Kudiermietowa w decydującym momencie zepsuła wolej z powietrza i uderzyła w aut, tym samym pozwalając rywalce odskoczyć na 4:2. Przy własnym podaniu 29. rankingu WTA znów zagrała lepiej. Wygrała gema, gdy Kasatkina zepsuła return, posyłając piłkę w siatkę.

Prowadząc 4:3 ponownie serwowała Kasatkina. Obejrzeliśmy niezwykle zaciętą walkę w tym gemie, która zakończyła się ostatecznie przełamaniem. Weronika Kudiermietowa wyrównała stan meczu na 4:4. Gdy wydawało się, że pochodząca z Kazania zawodniczka złapała właściwy rytm, szybko zaliczyła kilka błędów i w efekcie znów pozwoliła rodaczce wyjść na prowadzenie, tracąc swoje podanie.

Daria Kasatkina miała wszystko w swoich rękach. Prowadziła 5:4 i serwowała. Nie wykorzystała jednak szansy, by zakończyć mecz i, co niesamowite, znów także pozwoliła przełamać swoje podanie. Kudiermietowa wyrównała na 5:5 i teraz to ona stanęła przed szansą, by objąć prowadzenie. Dokonała tego, wygrywając przy własnym serwisie.

W przerwie Weronika Kudiermietowa musiała skorzystać z pomocy medycznej. Tenisistka miała problem z lewą stopą. Po kilkuminutowej przerwie i interwencji fizjoterapeutki, była w stanie wrócić do gry. Przegrała jednak kolejną wymianę i o losach seta i meczu zadecydował tie-break. W nim zdecydowanie lepiej zagrała Daria Kasatkina. Szybko wyszła na prowadzenie 4:0, którego już nie oddała. Wygrała w tie-breaku 7:5 i w całym meczu 2:0.

Historia pojedynków Igi Świątek z Darią Kasatkiną. Bilans zdecydowanie na korzyść Polki

Awans do półfinału Rolanda Garrosa to największy sukces Rosjanki w karierze. Wcześniej tylko dwa razy udało jej się awansować do ćwierćfinałów wielkoszlemowych imprez, jeszcze w 2018 roku. Daria Kasatkina jako jedna z dwóch zawodniczek (drugą jest Coco Gauff) nie straciła jeszcze seta na paryskich kortach. W półfinale może zmierzyć się z Igą Świątek, jeśli Polka wyeliminuje Jessikę Pegulę

Iga Świątek i Daria Kasatkina spotkały się do tej pory czterokrotnie, z czego trzy razy już w tym roku. Polka wygrała wszystkie tegoroczne pojedynki na twardej nawierzchni. Ograła Rosjankę 6:2, 6:3 podczas Australian Open. Później była znacznie lepsza także w Dubaju, gdzie zwyciężyła 6:1, 6:2. Ostatni raz obie tenisistki spotkały się w Dausze. Liderka rankingu WTA wygrała wówczas 6:3, 6:0.  Rosjance udało się pokonać naszą reprezentantkę tylko raz. W 2021 roku zwyciężyła podczas turnieju w Eastbourne 4:6, 6:0, 6:1.

France Tennis French OpenJohn McEnroe wściekły na kibiców meczu Nadal - Djoković. "Brak szacunku"